Nevşehir Belediyesi’nden Muhtarlara 12 Bin Adet Maske

Nevşehir Belediyesi tarafından, vatandaşlara dağıtılmak üzere mahalle muhtarlarına 12 bin adet maske verildi.

Nevşehir 12.04.2020, 12:51
Nevşehir Belediyesi’nden Muhtarlara 12 Bin Adet Maske

Nevşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı almış olduğu tedbirler kapsamında şehrin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, salgına karşı vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Nevşehir Belediye Başkanı Rassim Arı’nın talimatıyla hazırlanan 12 bin adet maske, belediye yetkililerince 22 mahalle muhtarına teslim edildi.

Muhtarlar kendilerine verilen maskeleri, mahallelerinde bulunan 20-65 yaş aralığındaki vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Tüm dünyada etkili olan koronavirüse karşı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başarılı bir sınav verdiğini belirten Belediye Başkanı Rasim Arı, dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlikle bu sürecin atlatılacağına inandığını söyledi.

Koronavirüse karşı farkındalığı artırmak, vatandaşların evde kalmalarını sağlamak amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle seferber olduklarını kaydeden Arı, “Bu süreçte tüm gücümüzle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Şehrimizin dört bir tarafında sürdürdüğümüz dezenfekte çalışmalarının yanı sıra ücretsiz maske dağıtımlarımızı da sürdüreceğiz. İnşallah dayanışma ve sosyal sorumluluk ile bu badireyi de geride bırakacağız.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@