Nevşehir Belediye Başkanı Arı’dan Kadir Gecesi Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, hemşehrilerinin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi'ni kutladı.

Nevşehir 19.05.2020, 19:01
Nevşehir Belediye Başkanı Arı’dan Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkanı Rasim Arı, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Kadir Gecesi vesilesiyle dayanışmanın, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin bu kutsal gecede daha iyi idrak edileceğini ifade eden Başkan Arı, şunları kaydetti:

“Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla manevi doyuma ulaşarak geçirdiğimiz Ramazan ayı, kulun Rabbine yakın olduğu, gecelerin en önemlisi olan Kadir Gecesi’nin faziletiyle zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Kur'an-ı Kerim'de, ‘Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.' mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir.

Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bizler de, bu mübarek gecenin rahmet ve bereketini iyi değerlendirmeli, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in mesajları ile hayatımıza yön vermeli, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünü daha fazla öne çıkarmalıyız. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; bu mübarek gecenin manevi huzur ve bereketinden hepimizin faydalanmasını, ibadet ve dualarımızın kabul olmasını ve bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@