İtfaiye eri yavru kediyi havada yakaladı

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde, sıkıştığı bir iş yerinin çatısındaki yağmur oluğundan düşen yavru kedi, itfaiye eri tarafından havada yakalandı.İlçedeki bir iş yerinin çatısındaki yağmur oluğuna yavru kedi sıkıştığını...

İtfaiye eri yavru kediyi havada yakaladı
banner230

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde, sıkıştığı bir iş yerinin çatısındaki yağmur oluğundan düşen yavru kedi, itfaiye eri tarafından havada yakalandı.

İlçedeki bir iş yerinin çatısındaki yağmur oluğuna yavru kedi sıkıştığını gören vatandaşlar, itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekipleri ve Ürgüp Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi görevlileri, olay yerine gelerek kurtarma çalışması başlattı.

Ekiplerin çatıya merdiven yerleştirdiği sırada mahsur kaldığı yerden düşen kedi, bir itfaiye erinin zamanında müdahalesiyle havada yakalandı.Yavru kedi, olan biteni kenardan izleyen anne kedinin yanına bırakıldı. Anne kedi, yavrusunu ağzına alarak olay yerinden uzaklaştı.

Veteriner hekim Havva Sülün, yavru kedinin sert zemine çarpmaktan kurtarıldığı için herhangi bir yaralanması olmadığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 16:40
YORUM EKLE