07 Kasım 2015 Cumartesi 11:31
İmar Planındaki Uyumsuzluklar Gideriliyor
banner230

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Nevşehir’in de içerisinde yer aldığı planlama bölgesindeki imar planı değişikliğinin bakanlıktan onaylandığına dikkat çekildi.

Açıklamada; “Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray Planlama Bölgesi 1/l00,000 Ölçekli Çevre Düzeni planının onayından günümüze kadar geçen süre içerisinde Nevşehir kentinde ortaya Çıkan ihtiyaçların karşılanması Ve mevcut 1/1000 ölçekli uygulama imar ve 1/5000 ölçekli nazım imar planlarıyla Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray Planlama Bölgesi l/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni planının arazi kullanım kararları arasındaki uyumsuzlukların giderilmesi amacıyla Nevşehir Belediye Başkanlığınca Çevre Düzeni planında değişiklik yapılması talebi üzerine uygun bulunan bölgelerde yapılan düzenlemeleri kapsayan Çevre Düzeni planının k-33 paftasında yer alan plan değişiklikleri 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 7. maddesi uyarınca Bakanlık Makamının 15.10.2015 tarih ve |6766 sayılı olurları ile onaylanmış olup; onaylanan planlar Bakanlığımızın (Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü) 23.10,2015 tarih ve 17156 sayılı yazıları ile ilan ve askı işlemlerinin yapılması için Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Bakanlığımızca 15.10.2015 tarihinde onaylanan Kırşehir-Nevşehir-Niğde- Aksaray planlama Bölgesi l/100.000 Ölçekli çevre Düzen i Planı Değişikliği Genel Müdürlüğümüz "www.csb.gov.trlgm/mpgm" internet sitesinde ve aşağıda belirtilen tarihler arasında l ay süre ile Müdürlüğümüz ilan panosunda askıya çıkartılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.