İlk Tedavisi Tamamlanan Japon Turist Ülkesine Nakil Oldu

Nevşehir Devlet Hastanesinde

Nevşehir 08.05.2018, 16:54
İlk Tedavisi Tamamlanan Japon Turist Ülkesine Nakil Oldu
banner230

Nevşehir de meydana gelen trafik kazasında yaralanan 28 yaşındaki Japon turist Wataru Komatsu 112 Ambulans ekibi tarafından Nevşehir Devlet Hastanesini Acil Servisine getirildi.

Acil Serviste ilk müdahale yapıldı, tüm kan tahlili ve Radyolojik tetkikleri sonucun da hastanın boynunda zedelenme, dalağında yırtılma olduğu tespit edildi Acil Ameliyata alınması kararlaştırıldı.

Nevşehir Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Mustafa Çetin ve Ameliyat ekibi tarafından dalağı başarılı bir şekilde alındı. Ameliyat sonrası 3. Basamak Yoğun Bakım servisinde 6 gün kalan hasta, Burada Genel Cerrahi Uzmanı, Göğüs Cerrahi Uzmanı, Beyin Cerrahi Uzmanı, İntaniye Uzmanı, Anestezi Uzmanı doktorlarımız tarafından kontrol altında tutuldu. Hayati tehlikeyi atlatan Japon turist bundan sonraki tedavisini kendi isteği ile ülkesinde devam edilmesini istedi.

Nevşehir Devlet Hastanesinden Ambulansla alınarak Nevşehir Kapadokya Havalimanına götürüldü. Havalimanına inen özel bir uçakla Japonya’ya nakli gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@