İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Yapıldı

Nevşehir 22.05.2020, 08:39
İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Yapıldı

Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak, 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına ve 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın İl dışı seyahatlarına ilişkin olarak alınacak kararlar nedeniyle, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Toplantı Salonunda Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında, İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında, Bilim Kurulunun önerileri ve Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak, 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına karar verilmiş olup, bugüne kadar alınan tedbirlerin, salgının yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla, 22.05.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanması ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın İl dışı seyahat izinlerine ilişkin olarak, ilimiz için alınacak kararlar doğrultusunda İl Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak gerekli kararlar alınmıştır.

Vali İlhami Aktaş’ın başkanlığında, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yücel Şal, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Naim Biçkin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal ve Eczacılar Odası Başkanı Temsilcisi Emrah Akün katıldı.

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@