İl Defterdarı Ercoşman, Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti

Nevşehir İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman beraberindeki bir heyet ile birlikte 27. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

İl Defterdarı Ercoşman, Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti
banner230

İl Defterdarlığı başta olmak üzere Vergi Dairesi yöneticilerinin de katıldığı ziyarette Nevşehir  İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Ünver’e çiçek takdiminde bulundu ve teşekkür plaketi verdi.
Vergi bilincinin toplumun tüm kesimleri tarafından algılanması ve vergi ödemelerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini yaygın hale getirilmesini  amaçlayan Vergi Haftası’nın bu yıl 27. kez gerçekleştirildiğini söyleyen  İl Defterdarı Hatice İşcen  Ercoşman, verginin toplumsal kalkınma ve büyüme başta olmak üzere her alanda sağlanacak gelişmedeki rolünün tüm kesimlere benimsetilmesi için azami gayret gösterdiklerini ifade etti. Ercoşman, vergi konusunda son yıllarda toplumda önemli bir bilincin oluştuğu Nevşehir’de, küçük yaşlardan itibaren vergi bilincinin geliştirilmesi için okullarda, Vergi Haftası kutlamaları kapsamında dizi etkinliklerin düzenlendiğini belirtti. 


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de 27. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde gerçekleşen ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Ünver, verginin Türkiye’nin hedeflediği büyüme kriterlerine ulaşma yönünde vazgeçilmez bir değer olduğunun tüm toplum genelinde yaygın bir düşünce olarak ele alınması gerektiğine inandığını belirtti.

YORUM EKLE