banner283

Hedef Bebek Ölümlerini Azaltmak

Ülkemizde, "Bebek Ölümleri"ni azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" yürütülmekte.

Nevşehir 23.10.2015, 15:19
Hedef Bebek Ölümlerini Azaltmak
banner230

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizde, "Bebek Ölümleri"ni azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" yürütülmekte.


Program kapsamında; 1-7 Ekim Emzirme Haftası olması nedeniyle Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde stant açıldı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Kadın-Doğum ve Jinekoloji Servislerinde yatan Anne adayları gebelere ve doğum yapmış annelere Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından içinde bebeklerimize ve annelerimize  özel hazırlanan yastık, mendil, havlu ve "Anne Sütünün Teşviki ve Emzirmenin Önemini "anlatan kitapçık, broşürlerden oluşan çantaların dağıtımı, Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Şubesinde çalışanlara yönelik "Anne Sütünün Teşviki ve Emzirmenin Önemi " hizmet içi eğitim verildi. Aynı zamanda  haftanın önemini belirten İlimize bağlı tüm Toplum Sağlı Merkezlerinde de hem halk, hem de hizmet içi eğitimler verilmiş ve stantlar açıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@