Havai fişekler yeniden patlamaya başladı

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte görsel güzelliği ile ortama ayrı bir hava katan havai fişeklerin sesleri de yeniden duyulmaya başladı.

Nevşehir 27.04.2018, 11:04
Havai fişekler yeniden patlamaya başladı
banner230

Ancak okul sezonu devam ederken hele bir de hafta içinde çocukların uykuya daldığı saatlerde patlatılan havai fişekler uykunun bölünmesine, paniğe ve korkuya sebep oluyor.

Avanos’ta düğün salonlarının ve düğün yapılan otellerin evlerle iç içe olduğu düşünüldüğünde havai fişeğin yarattığı olumsuz etkinin boyutu daha net anlaşılabilir.

Kullanımı giderek artan havai fişeğin çevreye ve kent sakinlerine verdiği rahatsızlığı azaltmak için Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri pek çok yerde kullanımına yasaklama getirdi.

Havai fişek seslerinden rahatsızlığını dile getiren vatandaşlar okul sezonu devam ettiği için gece geç saatler yerine gelin ve damadın salona gelişlerinde 3-5 havai fişek patlatmanın daha erken zamanda ve sayı olarak az olması nedeniyle kabul edilebilir olduğunu belirtiyorlar.

Vatandaşlar, Emniyet görevlilerinin düğün, nişan gibi kutlamaların olacağı yerleri sıkı biçimde denetlemesini de istiyor.

Kaynak: Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@