Hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri yapıldı

2018 yılında İlimizden Diyanet İşleri Başkanlığı Nevşehir İl Müftülüğü sorumluluğu altında hacca gidecek hacı adaylarımıza, Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda seminer düzenlendi.

Nevşehir 16.07.2018, 20:11
Hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda, İl Müftüsü Yakup Öztürk, hacı adaylarına hacca hazırlık kapsamında bazı tavsiyelerde bulundu. 

Öztürk, “Hac İslam’ın en önemli şiarından ve şartlarından biridir. Biz hacca hazırlanırken, ihrama girerken adeta mahşer provasını yapıyoruz. İki parça ihram örtüsü bizim için kefen mesabesindedir. Bunun bilinci ile haccımızı eda edip kimseye eziyet etmeden bu güzel ibadeti ifa edip, İnşallah sağ ve selamet içinde evlerimize dönelim. Sizlerden özellikle Ümmeti Muhammedin selameti için dua etmenizi istiyorum.” dedi.

Kafile Başkanı Acıgöl İlçe Müftüsü Tahsin Mutlu ise hacda uyulması gereken kurallar ve zorluklar hakkında bilgi verip haccın Allah için yapılması gerektiğini, bundan dolayı her sıkıntıya Allah rızası için sabır göstermemiz gerektiğini ifade etti.

Programda, İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Mehmet Şaban Yılmaz hac ibadeti ile ilgili teknik konularda bilgiler verdi.

Toplantı, kafile ve grupların tanıtımı ile sona erdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@