Gülşehir’de Sadabad parkı ve Kızılırmak’ta çalışmalar başladı

Başkan Çiftçi'nin Girişimleri İle Devlet Su İşleri Kayseri Bölge Müdürlüğü Yetkileri İle Yapılan Görüşmeler Neticesinde, Kızılırmak Kenarında Bulunan, Kötü Koku Ve Sivrisineğin Kaynağı Drenaj Kanalının Temizliğine Başlandı.

Nevşehir 21.10.2019, 08:47 21.10.2019, 09:22
Gülşehir’de Sadabad parkı ve Kızılırmak’ta çalışmalar başladı
banner230

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, tarafından gerçekleştirilen faaliyetler bir hayata geçiyor

Başkan Çiftçi’nin girişimleri ile Devlet Su İşleri Kayseri Bölge Müdürlüğü yetkileri ile yapılan görüşmeler neticesinde, Kızılırmak kenarında bulunan, kötü koku ve sivrisineğin kaynağı drenaj kanalının temizliğine başlandı.

Gülşehir’in en önemli sorunlarında biri olan Kızılırmak kenarındaki kötü koku ve sivrisineğin kaynağı olan, ayrıca Sadabad Parkı’nın hemen yanı başında olması sebebiyle tehlike arz eden kanal için, başkan Çiftci’nin göreve başladığı ilk günden itibaren sürdürdüğü girişimler sonuç bulmaya başladı.

Kızılırmak yatağı ve Sadabad Parkı arasında bulunan drenaj kanalının, baraj seviyesinin yüksek olması ve giderinin olmaması nedeniyle sirkülasyon sağlayamayan kanalın bataklık haline gelerek sivri sinek ve kötü koku yayarak çevreye zarar veren kanalın etrafındaki sazlık Gülşehir Belediyesi tarafından temizlenerek iç kısım temizlik DSİ çalışma programına dahil edildi.

Çalışmaların ivedilikle tamamlanması için girişimlerini devam ettiren başkan Çiftci, çabalarının sonucunu almaya başladı. DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü iş makinalarını Drenaj kanalında temizliğe başladı.

Yorumlar (1)
dünya 4 hafta önce
yıllardır bakım ve temizlik bekleyen bir yer park sınekten geçilmiyor ınşAllah çalışmalar güzel sonuçlanır sonunda bırının aklına geldı memleketemızde buna benzer bakımsızlıktan kaybolan bır sürü park var malesef
banner287
banner269
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:31
İkindi 15:11
Akşam 17:35
Yatsı 18:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@