Gülşehir'de Elektrik Hattı Yer Altına Alınıyor

Gülşehir ilçe merkezinde çirkin görüntülere neden olan ve uzun süredir yapılamayan elektrik hattının yer altına alınma çalışması Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih ÇİFTÇİ’nin özel girişimleri çözüme kavuştu.

Nevşehir 21.10.2019, 10:18
Gülşehir'de Elektrik Hattı Yer Altına Alınıyor

Başkan Fatih Çiftçi’nin Medaş Genel Müdürlüğünde yaptığı görüşmeler neticesinde,İlçenin bir çok yerinde bulunan elektrik hatları Medaş tarafından yer altına alınma çalışması başlatıldı.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Çiftçi,özellikle Karavezir  Mahallesinde çirkin görüntü  sergileyen kabloların yer altına alınacağını belitti.Medaş tarafından başlatılan çalışmalar çerçevesinde Şehit Uzman Çavuş Osman Ekici Caddesi,Şehit Er Deniz Yurttutan  Caddesi,Şehit Er Oktay Arıkan  Caddesinde bulunan kabloların yer altına alındığını bildiren Çiftçi,ayrıca Şen Sokak ve Stad Sokakta bulunan elektrik hatlarının yer altına aldığını kaydetti.

TR-3 ve TR-11 şebeke yenileme çalışmaları kapsamında, yaklaşık bin 500 metrelik kazı ve kablo döşeme çalışması yapılacağını belirten Çiftçi, özellikle ilçe merkezini kapsayan cadde ve sokaklarda son derece rahatsız edici, hem görüntü kirliliğine sebep olan hemde tehlike arz eden direklerin kaldırılarak yer altına alındığını belirtti.

Çalışmalar sırasında kısmi elektrik  kesintilerinin yaşanacağıno ve bu konuda İlçe halkından sabır beklediklerini belirten Fatih Çiftçi, yaşanan  elektrik kesintilerinden dolayı duyarlılık gösteren ilçe halkı9na teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@