banner283

Fotoğraf Yarışması Seçici Kurulu Çalışmalarına Başladı

Türkiye’nin Yanı Sıra 39 Ülkeden 2549 Eser Yarışıyor. Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Nevşehir Belediyesi fotoğraf yarışması seçici kurul çalışmalarına başladı

Nevşehir 19.10.2015, 11:56
Fotoğraf Yarışması Seçici Kurulu Çalışmalarına Başladı
banner230

Nevşehir Belediyesi tarafından  ulusal ve uluslararası düzeyde, fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda çalışan amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının desteklenerek, daha özgün sanat eserlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacı ile bu yıl 6 sı düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması seçici kurul, fotoğrafları değerlendirmelere başladı.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF) tarafından da desteklenen Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasına Türkiye’nin yanı sıra, Almanya, Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Çin, Güney Afrika, Hindistan, Hırvatistan, Hong Kong, İngiltere, İran, İspanya, İsveç, İtalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Norveç, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Srilanka, Suudi Arabistan, Tayvan, Ukrayna, Umman,Vietnam ve Yunanistan’dan 695 amatör ve profesyonel 695 sanatçı 2549 eser ile yarışmaya katıldı.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Marmara Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü’nden Doç. Emre İkizler, AFITAP ve FSK ’dan Yücel Demir,  KAFSİD ’den Nurettin Mantar, Aksaray AKFOD ’den Fahri Tunç ve Niğde NİFOD YK Başkanı Mustafa Doğan Şahiner’den oluşan jüri, yarışmaya katılan eserler arasında değerlendirmeye başladı.

Seçici kurul tarafından belirlenecek ve birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 6. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf  Yarışması’nda ayrıca 3 mansiyon ödülü de verilecek.

 Yarışmada   jüri  değerlendirmesi ile yarışma sonunda yapılacak sergileme için de 30 fotoğraf belirlenecek ve eser sahiplerine de eser başına 150 TL ödül takdim edilecek.  FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü  ise toplamda en fazla eseri sergilenen fotoğrafçıya verilecek.

 Yarışmada dereceye girenler, 21 Ekim 2015 Çarşamba günü , Nevşehir Belediyesi resmi web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr,  TFSF’nin www.tfsf.org.tr adresi ile  http://www.tfsfonayliyarismalar.org adreslerinden duyurulacak.

 6.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, 27 Kasım Cuma günü düzenlenecek sergi ile birlikte tören ile verilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@