Dursun Ali Erzincanlı Nevşehir'de Gönüllere Seslendi

Dursun Ali Erzincanlı, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'nın özel davetlisi olarak geldiği Nevşehir'de sevenleri ile buluştu.

Nevşehir 12.03.2019, 08:13
Dursun Ali Erzincanlı Nevşehir'de Gönüllere Seslendi

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı'nın bu akşam ki Muhabbet Buluşması'nın özel konuğu olan Şair Dursun Ali Erzincanlı Kapadokya Kültür Merkezinde Nevşehirli sevenleri ile buluştu.

Edebiyatçı Yazar Dursun Ali Erzincanlı, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'nın özel davetlisi olarak katıldığı Şiir Gecesinde kendini özgü üslubuyla gönülleri fethetti.

Proğrama AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Afrin Gazisi Zeki Didinmez, AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar, Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Sanatçı Kürşat, Semerkand Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

Sanatçı Kürşat'ın İç Anadolu Yöresi'ne ait türküleri seslendirilmesiyle başlayan proğramda, Refik Başaran'ın Şen Olasın Ürgüp Dumanın Gitmez (Cemalım) türküsüne AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı'da eşlik etti.

Nevşehirli değerli Sanatçı Kürşat'ın okuduğu türkülerin ardından genç sanatçı Veysel Çelikdemir, müzik eşliğinde kum sanatı gösterisi gerçekleştirdi.

Gecenin finalinde Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alan ve okuduğu şiir ve naatları ile Nevşehirlilierin gönüllerine dokunan Dursun Ali Erzincanlı'yı, çok sayıda kişi gözyaşları içinde dinledi. 

Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i(s.a.s) şiir diliyle anlatan Erzincanlı, salonu duygulandırdı. Yaklaşık 60 dakika boyunca Hz. Muhammed’in hayatından kesitleri, O’nu en güzel şekilde anlatan şiirleri kendine özgü üslubuyla okuyan Dursun Ali Erzincanlı, Nevşehir halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Okuduğu şiirler ve anlattığı hikayelerle gönülleri fetheden Dursun Ali Erzincanlı, “Bizi Nevşehir'in güzel insanlarıyla buluşturan değerli kardeşim Belediye Başkan Adayımız Rasim Arı Beyefendiye teşekkür ediyor ve 31 Mart Seçimlerinde kendisine başarılar diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Programın sonunda konuşan AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'da, “Anadolunun kadim kenti şehrimizde unutulmaz bir programa imza atan Dursun Ali Erzincanlı Hocamıza, yine okuduğu candan türküleriyle içimizi ısıtan Sanatçı dostum Kürşat kardeşimize ve kum sanatı gösterisi ile geceye renk katan Veysel Çelikdemir'e teşekkür ediyorum. Ayrıca, salonumuzu dolduran kıymetli Nevşehirli hemşehrilerime de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@