Doğru’dan çifte sitem

AGD – MGV Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, Kudüs konusunda yaptıkları açıklamaların yerel haber siteleri tarafından farklı bir şekilde değerlendirmesinin yanında milli irade platformunun faaliyetlerinden kendilerini haberdar etmemesine sitem etti.

Doğru’dan çifte sitem
banner230

Doğru, “Kıymetli kardeşlerim malumunuz dün AGD olarak Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir İlimizde de Kudüs ile ilgili bir açıklamamız oldu. Kar-kış altında yaptığımız açıklama yoğun katılım ile gerçekleşti, diğer yerel sitelerin ana haber bölümünde açıklamamız verildiği halde bir haber sitesinin bizim haberi önce alttan verdi ve bir müddet sonra haber kaldırıldı. Bunun yerine bizden 4 saat sonra 50 STK’nın katılımı ile bir açıklama daha oldu ve o haberi ana haber olarak verdikleri gibi Milletin gönlünde taht kurmuş olan AGD'nin açıklamasını görmezden geldiler. Bu vesile ile bundan sonra AGD ile ilgili faaliyet ve açıklamalarımızı söz konusu haber sitesi dışındaki yerel site ve gazetelerden takip etmenizi tavsiye ederiz. Bizimle ilgili yapacakları haberleri ise tasvip etmediğimizi ve onaylamayacağımızı belirtmek isterim. Bu durum kamuoyu önünde açıkça yapacakları özür beyanından sonra ancak değişecektir. 

Milli irade platformuna gelince kimlerden oluştuğu nerede ne zaman toplandıkları bilgimiz dahilinde olmadığı için yaptıkları faaliyetlerden haberimiz olmuyor bizim adresimiz telefonumuz ulaşılmayacak kadar uzak bir yerde değildir. Mehmet Emin Yıldırım hocayı getirdikleri program başta olmak üzere çoğu programlardan hiçbir şekilde haberdar edilmiyoruz. Bundan dolayı meşru ve ortak zeminde bir araya gelme imkanımız olmuyor. Kamuoyuna saygı ile sunuyorum” dedi. 

Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)

YORUM EKLE