CHP İl Başkanı Gülmez: "Bu kapıdan size ekmek çıkmaz, başka kapıya"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren AK Parti İl Başkanı M. Rauf Yanar’a cevap verdi.

Nevşehir 12.04.2020, 13:18 12.04.2020, 13:20
CHP İl Başkanı Gülmez: "Bu kapıdan size ekmek çıkmaz, başka kapıya"

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren AK Parti İl Başkanı M. Rauf Yanar’a cevap verdi.

Gülmez, “AKP İl Başkanı Sayın M. Rauf Yanar, sosyal medyada yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmiş. İnsanlarımızın zor günler geçirdiği bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını eleştireceğine insanlarımızın gereksinimlerini karşılayın. Eleştiri belli yerlere yaranmak için yapılmaz. Eleştiri kamuoyunun yararına, belli önerilerin de yer aldığı ölçüde yapılır. Sayın İmamoğlu’nun sokağa çıkma yasağından haberi olmadığını açıklamasının yalan olduğunu düşünüyor. 32 İlde sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Bu illerin belediye başkanlarının bu durumdan haberi yok. Partilerine mensup belediye başkanlarının da haberi yok. Örnek Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı. Bu belediye başkanları yalan mı söylüyor?. Yoksa siz mi başkalarına iftira atarak siyaset yapıyorsunuz?. Diyorsunuz ki, büyükşehirlerdeki alışveriş çılgınlığına düşenler kola, cips ve benzeri şeyler almak için izdihama neden olmuşlardır. Bu ifadelerinizle gülünç duruma düşüyorsunuz. Bu insanlar aç kalmamak için ihtiyaçlarını alabilmek için sokağa çıkmışlar. Bu kişiler kola, cips ve sigara almak için değil, meyve sebze, ekmek ve benzeri ihtiyaçlarını almak için sokağa çıkmışlardır. Size göre Sayın İmamoğlu El Emin sıfatını kaybetmiş. Bunun yanıtını İstanbul halkı yaptığı yardımlarla kimin el emin olup olmadığını, kime güvenip güvenmediğini açıkça göstermiştir. Sokağa çıkma yasağına iki saat kala insanlarımızı sokağa çıkarmayı başardınız. Sağlık çalışanlarımızın emeklerini boşa çıkardınız, halkı kaosa, paniğe sürüklediniz. Milyonlarca insanı Pandemi yayılım merkezi haline getirdiniz. Bunun sorumlusu Sayın İmamoğlu mu olacak?. Sonrada İçişleri Başkanı çakacak hata yaptık, özür dileriz, bunu düşünemedik diyecek sizde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu eleştireceksiniz. Sizin ifadelerinizle size mi yazık, yoksa bu ülkeyi bu duruma getirenlere mi yazık?, yoksa Sayın İmamoğlu’na mı yazık?. Sayın İmamoğlu’nun yaptıklarını tarih unutmayacak diyorsunuz. Doğru yerel seçimlerde AKP’ye karşı iki defa seçim zaferi kazandı. Belediyeye ait menkulleri ve gayrimenkulleri toplum yararına kullanımı sağlayarak yandaşlara peşkeş çekmediği için kendisini tarih unutmayacaktır. Devlet malını kendi malı gibi koruduğu için kendisini tarih unutmayacaktır. Birilerinin saltanatlarına son verdiği için kendisini tarih unutmayacaktır. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. EN ÖNEMLİSİ SAYIN İMAMOĞLU HIRSIZ DEĞİLDİR…. Nevşehir’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını eleştirerek puan kazanamazsınız. İl Başkanı olarak Nevşehir’in sorunları ile ilgilenin. Bu kapıdan size ekmek çıkmaz, başka kapıya” ifadelerinde bulundu.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@