Belediye ekipleri Kapadokya Havalimanında dezenfekte çalışması yaptı

AZERBAYCAN VE DANİMARKA’DAN YENİ TİP KORONA VİRÜS (KOVİD-19) SALGINI DOLAYISIYLA TAHLİYE EDİLEREK UÇAKLA NEVŞEHİR'E GETİRİLEN TÜRK VATANDAŞLARININ, TÜM BAGAJ, EŞYALARI İLE KULLANDIKLARI OTOBÜSLER VE HAVALİMANI TERMİNALİ NEVŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNCE DEZENFEKTE EDİLDİ.

Nevşehir 25.04.2020, 15:53
Belediye ekipleri Kapadokya Havalimanında dezenfekte çalışması yaptı

Azerbaycan ve Danimarka’dan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla tahliye edilerek uçakla Nevşehir’e getirilen Türk vatandaşlarının, tüm bagaj, eşyaları ile kullandıkları otobüsler ve havalimanı terminali Nevşehir Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla yurt dışındaki Türk vatandaşlarının ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye kapsamında, Azerbaycan ve Danimarka’dan 500’e yakın Türk vatandaşı THY uçağı ile Nevşehir’e getirildi. Kapadokya Havalimanı’ndan otobüslerle gözlem altında tutulacakları Niğde’deki yurtlara gönderilen Türk yolcuların, uçağın kargo bölümünden çıkan tüm bagajları ve eşyaları Nevşehir Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildikten sonra yolculara verildi.

Belediye ekipleri ayrıca yolcuların bagaj ve eşyalarının yanı sıra kullandıkları otobüs ve havalimanı terminalini de dezenfekte etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@