Belediye Başkanı Rasim Arı, “Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor AŞ. şehrimize değer katacak”

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Şehrin İstihdam Sorununa Çözüm Üretebilmek İçin Birçok Yeni Projeyi Hayata Geçireceklerini Belirterek Bu Kapsamda Belediye Olarak Kurdukları Turizm Ve Spor A.ş’nin Şehrin Kurtuluş Reçetelerinden Biri Olacağını Kaydetti.

Nevşehir 09.10.2019, 12:04 09.10.2019, 12:50
Belediye Başkanı Rasim Arı, “Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor AŞ. şehrimize değer katacak”
banner230

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, şehrin istihdam sorununa çözüm üretebilmek için birçok yeni projeyi hayata geçireceklerini belirterek bu kapsamda belediye olarak kurdukları Turizm ve Spor A.Ş’nin şehrin kurtuluş reçetelerinden biri olacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye olarak şehirdeki asli görevlerini yerine getirmenin yanın da istihdam gibi belediyenin asli görevi olmayan konularda da çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Bu amaçla turizm, tarım ve spor faaliyetlerini aynı anda beraber yürütebilecekleri Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş’yi kurduklarını belirten Arı, “Yeni dönemde şirket kuran istisnasız tek belediye olduk. Başka hiçbir belediye yeni dönemde şirket kuramadı, buna müsaade edilmedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimize bu konuda ciddi bir ayrıcalığı oldu.” dedi.

Kurulan bu şirketin hem belediyeye hem de şehir ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak faaliyetler yürüteceğini ifade eden Arı, “Bu şirket çatısı altında tarımsal faaliyetlerde yürüteceğiz. Ülkemizin en büyük tarımsal sıkıntılarından birisi yerli tohum. Biz şehir merkezimizdeki, bazı ilçe ve beldelerdeki hazine arazilerini şirket olarak kiralayacağız. Bu alanlarda yerli tohum ile üreticilerimize ekim yaptırıp mahsulleri için alım garantisi vereceğiz. Bunun yanın da şehirdeki spor turizmini hareketlendirmek için yeni yatırımlar sağlayacağız. Şehrimizde 30 bin yatak kapasitesi var. Bölgemizde bulunan oteller terlik, şampuan, bone gibi günlük tüketim malzemelerini İstanbul, Antalya gibi şehirlerde ulunan şirketlerden alıyor. Bunu neden biz yapmayalım dedik. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla da görüşerek 3 bin metrekarelik bir alana tesis kurmayı planladık. Bu tesis kuruluncaya kadar ise Kapalı Pazaryeri altındaki alanda üretim faaliyetlerine başlamayı hedefliyoruz. Üretim makineleri kısa sürede şehrimize gelecek.” diye konuştu.

Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş faaliyetlerinin şehirde istihdama ciddi bir katkı sağlayacağını vurgulayan Arı, “İstihdam şehrimizde çok büyük bir sorun ve belediyenin temel görevlerinden biri değil. Ama biz bu soruna duyarsız kalamazdık. Şehrimizin insanlarına istihdam sağlayabilmek için söz verdik.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 12:32
İkindi 15:40
Akşam 18:12
Yatsı 19:28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@