Başkan Ünver:“Bayramlar, Hoşgörü Ve Dostluğun Zirve Günleridir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bayramların sosyal, kültürel ve milli yapıya katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşıdığını ifade etti

Başkan Ünver:“Bayramlar, Hoşgörü Ve Dostluğun Zirve Günleridir”
banner230
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 5 Temmuz 2016 Salı günü başlayacak mübarek Ramazan Bayramı nedeniyle  tebrik mesajı yayımladı.
 
Mesajında başta tüm Nevşehirli vatandaşlarımız olmak üzere  tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik eden Ünver, toplum hayatında ortak sevinç günleri olarak da  değerlendirilen bayramların toplumsal, yardımlaşma ve dayanışmanın  daha üst düzeylere ulaşmasında  önemli bir yer  edindiğini kaydetti.
 
Bayramların paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin, zengin-fakir, güçlü-güçsüz ayrımı gözetmeksizin inananlarla kucaklaşmanın da  mesajını içerdiğine vurgu yapan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında şunları kaydetti; “ Bayramlar içinde bulunduğumuz sosyal, kültürel ve milli yapıya katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşımakta, toplumumuz için bir ibadet olmanın yanı sıra bir moral kaynağı da olmaktadır. Ramazan Bayramı hoşgörü ve kardeşlik duygularının zirve günleridir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastaların, kimsesizlerin, yetimlerin, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerimizdir. Ramazan Bayramı’nı fırsat bilip çevremizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak onların sıkıntılarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmak hepimizin ortak bir görevi olmalıdır. Tüm Milletçe ortak mutluluğumuz ve sevincimizin en üst noktalara çıktığı bayramlardan biri olan Ramazan Bayramı’nın manevi atmosferinde bulunmanın hazzını yaşıyoruz. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin de yer aldığı Ramazan Ayı’nın feyzi ile bir büyük bayrama daha kavuşmanın sevincini tüm vatandaşlarımızla birlikte paylaşıyor, tüm halkımız başta olmak üzere tüm inananların mübarek Ramazan Bayramlarını en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyorum.”
 
YORUM EKLE