Başkan Ünver: “Hizmet Değil, İhanet Hareketi”

Platformda ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için düzenlediği Dombra şarkısını meydanda bulunan vatandaşlarla ve platforma ellerinde Türk Bayrakları ile çıkan çocuklarla birlikte söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver...

Nevşehir 01.08.2016, 08:23 01.08.2016, 08:31
Başkan Ünver: “Hizmet Değil, İhanet Hareketi”
banner230

Platformda ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için düzenlediği Dombra şarkısını ,meydanda bulunan vatandaşlarla  ve platforma ellerinde Türk Bayrakları ile çıkan çocuklarla birlikte söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Barkovizyondan  geçtiğimiz haftalarda FETÖ güdümünde yayın yapan özel bir TV kanalında aralarında gazeteci ve profesörlerin de  katıldığı tartışma proğramından kısa bir bölümü halka izlettirdi.

Türk Milleti’ne kuru kalabalık olarak değerlendiren bu anlayışın , aslında bir hizmet hareketi olmadığını baştan sona bir ihanete hizmet  olduğunu belirten  Ünver:  “ Bunlar 1 hafta öncesinden böyle bir ihanetin içerisinde olduklarını  TV ‘den açıklamışlar. Bu millete  ‘ kuru kalabalık diyorlar. ‘ Biz TV’den sokağa çıkma yasağı ilan ederiz’ diyorlar. Bize selaları ile ezanları ile destek veren  cami imamlarımıza iftiralar atarak onların Cuma namazına bile gitmediklerini söyleyebiliyorlar.  Bizi tanımamışlar, tüm hesapları alçaklık, namussuzluk ve şerefsizlik üzerine olduğu için  Allah’ı sevmedikleri, vatanlarını sevmedikleri için ne kadar kolay konuşuyorlar, işte bunların gerçek yüzü bu. Kadına 20 metreden uzun menzilli silahla ateş edecek kadar adi, alçak ve şerefsiz bunlar. “ diye konuştu.Ünver, vatandaşlara çeşitli hatırlatmalarda bulunarak 6 Ağustos Cumartesi günü Diriliş Meydanında ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan ’ın halkla kucaklaşacağını, 20 Ağustos 2016 günü de ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın Diriliş Meydanı’nda konser vereceğini ifade etti. 

Birlik ve beraberlik içinde demokrasi nöbeti 17. Gününe girdi
Bir grup vatan haininin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanları dolduran binlerce Nevşehirlinin katıldığı demokrasi nöbeti, 17. gününe girdi.İnsanlıktan ve İslam dininden nasibini alamamış bir grup hainin darbe girişiminin ardından Diriliş Meydanını dolduran Nevşehirliler, darbe ve darbecilere olan tepkilerini Demokrasi Nöbeti tutarak ortaya koymayı sürdürüyor.

Diriliş Meydanı’nda Nevşehir İl Müftülüğü personellerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile ilahilerin söylenmesi ile başlayan 17. Günkü nöbet te daha sonra meydanda Yatsı Namazı kılındı. Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından kıldırılan Yatsı Namazı ’nın ardından toplu dua yapıldı.Nevşehir Belediyesi Mehter Takımının seslendirdiği kahramanlık marşları ilgiyle izlendi.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@