Bakan Avcı’ya resmi açılış için davet

Nevşehir’de Hacı Bektaş-ı Veliyi anma kültür ve sanat etkinliklerine katılmak için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Avanos ilçesinde bulunan Güray müzeyi de gezdi.

Nevşehir 18.08.2016, 13:22
Bakan Avcı’ya resmi açılış için davet
banner230
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Hacı Bektaş-ı Veliyi anma kültür ve sanat etkinliklerine katılmak için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Avanos ilçesinde bulunan Güray müzeyi de gezdi.
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Kapadokya ziyareti sırasında programı çok sıkışık olmasına rağmen Güray Müze’yi de ziyaret etti.
Ziyareti sırasında müzeyi çok beğendiğini, resmi açılışına muhakkak geleceğini söyleyen Bakan Avcı, müzenin Kapadokya bölgesine gelindiğinde muhakkak görülmesi gereken bir yer olduğunu ve bakanlığın bütün misafirlerinin mutlaka Güray Müzeyi görmeleri gerektiğini dile getirdi.  
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ülkemize böyle bir müze kazandırdığı için teşekkür Güray Tüysüz’e teşekkür etti.
Bakan Avcı’nın müze ziyaretinde AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı M. Ali Tanrıver, İl Özel idaresi genel sekreter Vekili, Avanos ilçe kaymakamı Mustafa Eldivan, Göreme belediye başkanı Nuri Cingil, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İl Genel meclisi başkanı Süleyman Özgün’de yer aldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@