Avanos Belediyesi Sivrisinekle Mücadeleyi Hızlandırdı

Avanos Belediyesi, vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla sivrisinek ve haşere ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

Nevşehir 16.04.2020, 12:07
Avanos Belediyesi Sivrisinekle Mücadeleyi Hızlandırdı

Avanos halkı, belediyenin aralıksız sürdürdüğü ilaçlama çalışmaları ile bu yazı rahat ve huzurlu geçirecek. Avanos Belediyesi Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekiplerinin, başlattığı uçkunla mücadele çalışmalarında büyük yol kat etti. İlçe genelinde düzenli olarak ilaçlama yapan ekipler, larva, sivrisinek ve karasinek mücadelesinde hedefe ulaşmayı amaçlıyor. Sivrisinek ve uçkunla mücadele içinse ULV yöntemi kullanılıyor.

Kızılırmak İlaçlandı

Avanos Belediyesi Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü'nün ilaçlama ekipleri, Kızılırmak üzerindeki köprülerden ırmak içine sinek oluşumuna karşı larvasit ilaçlaması yapıyor. Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarının da hızlandırılacağını söyledi. Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ‘’ Avanos’un ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları aksatmadan yürütüyoruz, sinek ilaçlama çalışmalarını hızlandırdık özellikle sivrisinek ilaçlamalarına hız verdik. Bu çalışmalarımız yeni değil bir kaç aydan beri sürüyor. Amacımız halkımızın rahat bir yaz sezonu geçirmesini sağlamak’’ dedi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@