Altınyıldızlılar Yazarlarla Onlıne Etkinlikte Buluşuyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyoruz.

Nevşehir 12.05.2020, 11:04
Altınyıldızlılar Yazarlarla Onlıne Etkinlikte Buluşuyor
banner230

Çünkü biliyoruz ki; okumak, insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Ayrıca kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi yetişmiş olacaktır. Kurum olarak çocuklarımızın daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla yazarlarla tanışmalarını sağlıyoruz.İçinde bulunduğumuz bu süreçte öğrencilerimizi yine sevdikleri yazarlarla buluşturmaya devam ediyoruz.Onlıne canlı bağlantılarla yazar YAŞAR BAYRAKTAR ile biraraya geldiler.

Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz, okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyorlar. Yazarımız YAŞAR BAYRAKTAR ile onlıne canlı bağlantılarla biraraya gelen öğrencilerimiz, kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarla sohbet etme, merak ettikleri soruların cevabını alma şansı elde ettiler.Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklediğimiz ve okumaya yönlendirdiğimiz öğrenciler, gelenekselleşmiş olan kitap şenliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup, kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyorlar.

 Kitap etkinliklerimize katılacak yazarlarımızın diğer yazarlarımızın Tarih ve Saatleri:

ŞENİZ BAŞ 12 MAYIS SALI Saat 16.00

HAKTAN KAAN İÇEL 14 MAYIS PERŞEMBE Saat:16.00

METİN ÖZDAMARLAR 16 MAYIS CUMARTESİ Saat 16.00

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak; ‘Kitap okumak yaşam içinde kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir. Kitap okumanın çocuklara hatta biz yetişkinlere kazandırdıkları saymakla bitmez. Bu alışkanlık ne kadar erken kazanılırsa kalıcılığı da o kadar fazla olacaktır.’ diyor ve şenliğimize katılacak yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@