Altınyıldızda Muhteşem Şiir Dinletisi

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan 'Savaş ve Çocuk' temalı şiir dinletisi saat 11.20'de ilkokul öğrencilerimize saat 15.30'da ise ortaokul öğrencilerine sergilendi.

Altınyıldızda Muhteşem Şiir Dinletisi
banner230

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan 'Savaş ve Çocuk' temalı şiir dinletisi dinleyicilerine duygulu anlar yaşattı. 'Savaşta çocuk olmak; her silah patlamasında duyduğu sesin bir düğün kutlaması olmasını ummaktır hep beraberce ve Savaş çocuğu olmak; kopan parmaklarına ve eline bakarak “ ben artık resim yapamayacak mıyım” diye sormaktır.' sözleriyle başlayan öğrencilerimiz hazırladıkları şiirlerle ve slayt gösteriler ile dinleyenlerin yüreğine değdiler. Program akışı içerisinde öğrencilerimiz tarafından okunan şiirler, sahnede oluşturulan objelerle bütünleştirilerek dinleyicilere aktarıldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz Kitap Şenliğimiz açılışı öncesinde öğrenci ve öğretmelerimiz tarafından hazırlanan şiir dinletimizde Emeği geçen Müzik öğretmenimiz Sezgi CEYLAN ,Türkçe Öğretmenimiz Osman OLGUN,Fen Bilimleri Öğretmenimiz Eren ÖZHAN'a ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Bu sene 8 yazarın katılımıyla 9.sini düzenleyeceğimiz geleneksel kitap şenliği etkinliklerimiz 6-18 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kitap şenliği etkinliklerimize katılacak yazarlarımız Söyleşi,İmza ve Etkinlik Tarih ve Saatleri:

METİN ÖZDAMARLAR

12 Ocak CUMA

Saat:10.00

CEM GÜLBENT

15 Ocak PAZARTESİ

Saat:10.00

ZEYNEP ÖZATALAY

16 Ocak SALI

Saat:10.00

PELİN GÜNEŞ

16 Ocak SALI

Saat:14.00

MİYASE SERTBARUT

17 Ocak ÇARŞAMBA

Saat:10.00

YUSUF ASAL

17 Ocak ÇARŞAMBA

Saat:14.00

TOPRAK IŞIK

18 Ocak PERŞEMBE

Saat:10.00

YORUM EKLE