Akademisyen başkanın örnek alınması gereken hayatı

Nevşehir’de teşkilatı bulunan siyasi partiler arasında tek ve akademisyen il başkanı olan Prof. Dr. Meliha Atalay’ın hayatı, özellikle eğitimi için gösterdiği azmi birçoğumuza örnek teşkil edecek türden.

Nevşehir 17.04.2018, 16:02
Akademisyen başkanın örnek alınması gereken hayatı
banner230

Halen Vatan Partisinin il başkanlığı görevini sürdüren Prof. Dr. Meliha Atalay, ilk ve ortaokulu tamamlayabilmek için büyük güçlükler çekmiş. Uçhisar’dan Nevşehir’e yürüyüp okuluna ulaşmak zorunda kalan, yoğun kar yağışıyla geçen kış günlerinde ise yakınlarının evinde ailesinden uzak kalıp eğitim hayatını sürdürmek zorunda kalan Atalay, ailesinin de desteğiyle, kendisinin azmiyle bugünlere gelebilmiş.

Hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde yaşayabileceği zorluklar karşısında gösterdiği direncin geleceğine nasıl aksettiğine bir örnek olan Vatan Partisi İl Başkanının zorluklarla geçen eğitim hayatının ardından ulaştığı akademik kariyeri bugünlerde servisle evinin kapısından alınıp okula, okulun kapısından servisle alınıp evine kadar ulaşan geleceğin mimarı çocuklara örnek teşkil edecek türden.

Kaynak: Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@