Akademik yıla merhaba mesajı

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, yeni akademik yılın başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Akademik yıla merhaba mesajı
banner230

Karasar mesajında; “Merhaba Kapadokya Ailesi, Merhaba Türkiye’nin parlak geleceğine gönül veren Kapadokya dostları, Kapadokya Üniversitesi olarak ilk akademik yılımıza başladık. Kapadokya ve Sabiha Gökçen yerleşkelerimizde Nevşehir, İstanbul ve Anadolu’nun dört bir yanından gelen, gözlerinin içinde kendileri, aileleri ve vatanları için başarı azim ve kararlılığını net bir şekilde gördüğümüz öğrencilerimiz ile oryantasyon programları yaptık. Üniversite hayatına attıkları bu ilk adımı onlar için mümkün olduğunca kolaylaştırmaya gayret ettik.

Türkiye’de mesleki eğitimin lideri Kapadokya MYO üniversiteleşme sürecimizin amiral gemisi olarak bizler için büyük bir övünç kaynağı olmaya devam ediyor. Tüm programlarımıza yerleşen öğrencilerimiz çok iyi biliyorlar ki Kapadokya’da Türkiye’de edinebilecekleri en yüksek seviyeli mesleki eğitimi alırlar. Uygulama ve staj aşamalarında sektörlerin lider kuruluşları ile çalışırlar. Kapadokya’da eğitimlerine devam ederken iş sahibi olurlar. Tercih ve yerleşme süreçlerinde öğrencilerimizin bu bilinç ile hareket etmiş olduklarını görmek bizleri daha şevkle çalışmaya sevk ediyor.

Önümüzdeki süreçte birbiri ardına yeni yüksekokul ve fakültelerimizin kuruluşunda Kapadokya MYO’nun yakalamış olduğu bu yüksek kalite seviyesini muhafaza etmek, daha ileri götürmek ülküsündeyiz. Bunun için belirlediğimiz uluslararasılaşma, işbirliklerini artırma, altyapı geliştirme, ARGE kapasitesi oluşturma ve kurumsal kimlik/farkındalık önceliklerinde yol haritalarımızı tamamlıyoruz. Kurucumuz ve Mütevelli Heyet Başkanımız Alev Alatlı’nın entelektüel liderliğinde üzerimize aldığımız büyük misyonun bilincindeyiz. Geçmişimiz ve bugünümüzle gurur duyuyor, geleceğe büyük bir umut ile bakıyoruz. Bu vesile ile 2017-18 akademik yılının vatanımıza, milletimize, Kapadokya ailesine, idari ve akademik personelimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE