Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İçin Temayül Yoklamasına Gitti

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’ün yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardında Merkez İlçe Başkanı seçimi için temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İçin Temayül Yoklamasına Gitti
banner230

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’ün 6. Olağan kongre döneminde aday olmayacağını açıklamasının ardından AK Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca, Merkez İlçe Başkanlığı için, İlçe Yönetimi, İl Kadın Kolları, İl Gençlik Kolları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Belde Belediye ve Belde Başkanları, köy temsilcileri ve mahalle temsilcilerinin katılımı ile temayül yoklaması yapıldı.

.

Parti binasında gerçekleşen temayül yoklaması Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karacan, İl Koordinatörü Fatih Arıkan’ın katılımları ile başladı.

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar’ın kongre sürecinin başladığını belirten açıklamasının ardından Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karacan, ilçe başkanı belirlenmesinde oy kullanacak partililere seslendi.

Karacan, "Merkez İlçe Başkanımız yeni dönemde aday olmayacağını beyan etti. Siyaset boşluk kabul etmiyor. Aday adayı olan bir çok kardeşimiz var. Nevşehir’in her biriniz nefesisiniz. Bizler sadece kendi çevremizden atamalar yapmıyoruz. Nevşehir’de bulunan insanların ve partililerin ne düşündüğü bizim için çok önemli, hepinize gösterdiğiniz medeni cesaretlerinizden dolayı teşekkür ederim."dedi.

Yapılan konuşmaların ardından temayül yoklamasına geçildi. Partililer hazırlanan sandıklarda istedikleri merkez ilçe adayı için oy kullandı.

YORUM EKLE