AK Parti İl Başkanı Yanar İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Bir Mesaj Yayımladı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av.Mustafa Rauf Yanar, 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 98. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Nevşehir 12.03.2019, 10:57
AK Parti İl Başkanı Yanar İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Bir Mesaj Yayımladı

Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşının, vatan ve bayrak sevgisinin, samimi inanç ve bağımsızlık aşkının en veciz ifadesi olduğunu belirten Yanar; “İstiklal Marşımız, bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metnidir, marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy ise, büyük bir şair olmasından öte aynı zamanda kendini milletin Hürriyet ve istikbal mücadelesine adamış önemli bir dava adamıdır" dedi.

“Türk Milleti’nin eseri” dediği İstiklal Marşının, 12 Mart 1921 günü TBMM’nde kabul edildiğini belirten Yanar’ın mesajı şöyle;

“Mehmet Akif Ersoy, zulme karşı direnişi, yokluğa karşı var olma savaşını ve istiklal hırsını milletinin imanıyla bütünleştiren şairdir. Uğruna her türlü fedakârlığı gösterdiğimiz bu vatan topraklarında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımız tam 98 yıldır ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmektedir. Milletimizin fertleri olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki; kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz. Merhum Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@