AK Parti İl Başkanı Tanrıver'den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver; “İlahi Vahyin Son Temsilcisi, rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’i iyi anlamalı ve bütün insanlığa anlatmalıyız” dedi.14-20 Nisan tarihlerini kapsayan "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla...

Nevşehir 14.04.2015, 14:38 14.04.2015, 15:05
AK Parti İl Başkanı Tanrıver'den Kutlu Doğum Haftası Mesajı
banner230
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver; “İlahi Vahyin Son Temsilcisi, rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’i iyi anlamalı ve bütün insanlığa anlatmalıyız” dedi.
14-20 Nisan tarihlerini kapsayan "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İl Başkanı Tanrıver; “Sevgi ve hoşgörü ikliminin gönülleri kapladığı Kutlu Doğum Haftasında; Peygamber Efendimizin asırlar ötesinden günümüze ışık tutan hadislerini, tavsiyelerini ve örnek hayatını daha iyi anlamaya ve uygulamaya çalışmalıyız. İnsanlığa bir güneş gibi doğan Peygamberimizi daha iyi tanıyıp anladıkça, mesajının mahiyeti günümüzde daha güçlü bir şekilde karşılığını bulacaktır. Bu mukaddes gün vesilesiyle; Alemlerin Efendisine binlerce salat ve selam olsun. Şu unutulmamalıdır ki; yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim dahi bizleri onu örnek almaya çağırmakta, sünneti etrafında bir araya gelme çağrısı yapmaktadır. Bu yüzden af ve hoşgörü sahibi olan ve Ben Güzel Ahlakı Tamamlamak Üzere Gönderildim diyen rahmet ve sevgi peygamberini toplumsal barışımız, birlik ve beraberliğimiz açısından kendimize örnek almalı, onu daha iyi tanımalı ve sevmeli, verdiği mesajı çok iyi idrak etmeliyiz. Rabbim, Efendimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmeyi, hatırlamayı, anlamayı ve yaşamayı, onun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmayı hepimize nasip etsin. Her iki cihanda Allah (c.c) ve Resül-i Ekrem Efendimizi (s.a.v) sevenler ve yolundan gidenlerle beraber olabilmek ümidiyle Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, saygı ve şükranlarımı iletiyorum”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
açık
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@