Açıkgöz'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

Nevşehir 19.05.2020, 02:16
Açıkgöz'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

“Diriliş Destanımızın İlk Adımının 101. Yılı Kutlu Olsun”

19 Mayıs 1919 tarihi diriliş destanımızın 101 yıl önce Samsun’da atılan ilk adımıdır. Bu ilk adım, Anadolu coğrafyamızda yayılarak Ankara’da kahraman milletimizin sinesini tekrar canlandırdı. Asra sığmayan tarihi yolculuğumuz ilelebet devam edecektir. İstiklal ve istikbal mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı ile aziz atalarımız; inanç ve kararlılıkla hep birlikte cennet vatanımızı ilelebet aziz milletimize miras bıraktı.

19 Mayıs 1919’da büyük bir kararlılıkla atılan bu adım, muasır medeniyetlerin üstünde çalışma azim ve sorumluluğunu “Asım’ın Nesli” olarak gençlerimize onurlu bir emanet olarak bırakıldı. Gençlerimiz de bu kutlu yürüyüşlerine emin adımlarla devam ediyor. Yerli ve milli değerlerimizle bezenen gençlerimiz bugün yerli savunma sanayimizin tasarlanmasından, projelendirmesine ve seri üretimine kadar emek harcayarak ülkemize katkı sağlıyor. Her biri ayrı değerimiz olan tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz.

“Gelecek, Gençlerimizle Gelecek!”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının başlattığı bağımsızlık mücadelesi, aziz milletimizin destansı gayretiyle özgürlüğümüzü ilelebet kutsal vatanımızda hâkim kıldı. Bu kutlu yürüyüşe hedef 2023, 2053, 2071 olarak gençlerimiz kararlılık ve emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Gelecek, gençlerimizle gelecek! Siz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Büyük Türkiye davasına sahip çıkmak hepimizin sorumluluğu ve görevidir. Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’nin öğretisinden hareketle ‘bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte büyük Türkiye olalım’ diyerek gelenekten geleceğe siz gençlerimizi de miras bırakıyoruz.

Salgınla mücadele en ön safta yer alan başta sağlık çalışanlarımızdan ve görev alan tüm kamu görevlilerimizden Allah, razı olsun. Tedbiri elden bırakmayarak hem kendi sağlığımızı hem de toplumsal sağlığı korumanın hepimizin görevi olduğunu unutmayalım. Evde kalarak, üreterek, okuyarak, kendini geliştirerek bu zorlu sürecin kahramanı gençlerimize; salgınla mücadeledeki sabırları ve destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yıl evlerimizden de olsa aynı coşkuyla bayram sevincimizi hep birlikte kutluyoruz. 19 Mayıs saat 19.19’da tüm coşkumuzla İstiklal Marşı’mızı evlerimizden, balkonlarımızdan, öğrenci yurtlarımızdan, bütün stadyumlarımızdan hep birlikte aziz vatanımızda gururla söyleyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Tüm gençlerimizi, aziz vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK PARTİ Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ı Şerif’in son günlerini yaşadığımız bu muazzam zamanda bin aydan daha hayırlı olan Kur’an–ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecemizde; Yüce Allah’a samimiyetle yönelmeli, ilahi affa mazhar olabilmeyi dilemeliyiz. Yüce Yaradan’ın “Şüphesiz, biz Kur’an-ı Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadir, 97/1-5) ilahi müjdesine mazhar olmayı Allah, hepimize nasip eylesin. Salgınla mücadele ettiğimiz bu yıl Kur’an-ı Kerim’i hanelerimizde, teknoloji yardımıyla uzaktan mukabelelerle okuyarak sayısız hatim yapmanın bereketini, huzurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in ahlakı olan Kur’an ahlakını yaşamımızın her anında tatbik etmeye çalışmalıyız. Hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, yüreklerdeki kin ve nefretin son bulmasına, insanî ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz. Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

Salgınla mücadele en ön safta yer alan başta sağlık çalışanlarımızdan ve görev alan tüm kamu görevlilerimizden Allah, razı olsun. Tedbiri elden bırakmayarak hem kendi sağlığımızı hem de toplumsal sağlığı korumanın hepimizin görevi olduğunu unutmayalım.

Bu vesile ile vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik eder, bu kutlu ve bin aydan daha faziletli gecenin Nevşehir’imiz, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam âleminin sağlıklı yarınlarına, birliğine, dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken sağlık, afiyet ve birlik içerisinde, tüm sevdiklerimizle bizi Ramazan Bayramı’na ulaştırmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Selam ve dua ile…

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK PARTİ Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

 

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@