Acıgöl’de Bahçe Bakım Zamanı

Acıgöl İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü personelleri tarafından Acıgöl deki bahçelerin tamamında budama ve bakım işleri uzman kişiler tarafından yapılıyor. Bu sayede hem bahçelerimiz uzman mühendisler tarafından budanarak can buluyor hem de bahçe sahiplerine tamamen uygulamalı olarak eğitim veriliyor.

Nevşehir 22.03.2019, 09:21
Acıgöl’de Bahçe Bakım Zamanı
banner230

İlkbahar bahçe bakımı esnasında kaçırmamanız gereken kurallardan biri ağaçların düzenli ve kuvvetli bir şekilde gelişmeleri için budama yapmak şarttır. Budama ile bitkiler daha verimli hale getirilir. Bunun için de en uygun zaman ilkbahar mevsimidir. Odunlaşmış bitkilerde kırık, ezik, sık veya eğri büyüyen dalları budamak gerekir

İlçe Müdürü Taner Düzgün; yaptığı açıklamada tarımı bilgi ile güçlendirmeyen emeğinden çalar, toprak ne zamanki bilgi ve teknoloji ile sulanırsa işte o zaman tam manası ile kazanabiliriz. Bizde tam bu yüzden tüm personelimiz ile sahada olarak tüm bahçelerimizi dolaşarak budamalarını ve bakımlarını yapıyoruz. Çiftçilerimiz her konuda müdürlüğümüze başvurarak her türlü konuda bilgi ve yardım alabilirler dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@