Acıgöl Kaymakamı Akbulut'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Acıgöl Kaymakamı Sayın Mehmet Erdem AKBULUT, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Acıgöl Kaymakamı Akbulut'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
banner230

 İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Erdem AKBULUT, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesajında;

8 Mart Dünya Kadınlar Günü” tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kadınların daha huzurlu bir yaşam, daha fazla eşitlik taleplerini dile getirdiği ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının ikamesi için verdikleri mücadelenin simgesidir.

Aile müessesinin temel taşı‚ milli değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın‚ yaşamın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur.

Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlana bildiğinde, geleceğe daha güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır.

Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların sahip olduğu özgürlük, toplumda taşıdığı saygınlık, üretim ve yönetimdeki yeridir. Bu husus göz önüne alındığında aile kurumunun temel taşı‚ değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Şehit yakını kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Erdem AKBULUT
Acıgöl Kaymakam V.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 16:45
YORUM EKLE