5. Geleneksel Avanos Halk Panayırı Başladı

Avanos Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Avanos Geleneksel Halk Panayırı” büyük bir coşkuyla başladı.

Nevşehir 17.07.2018, 11:43
5. Geleneksel Avanos Halk Panayırı Başladı

Avanos Belediyesi tarafından düzenlenen, Avanos’ta el ve ev ürünleri ile sanat ve sanatçıyı halk ile buluşturan ve bu yönüyle Kapadokya bölgesinin en özgün kültür etkinliği olan geleneksel halk panayırının açılışı, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in eşi Azize Figen Erdinç ve Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özge Önderoğlu Akkuyu tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ve Belediye Başkanı İsmet İnce, bütün stantları tek tek gezerek panayıra katkı sunan vatandaşlarımızı ve sanatsal sergi açan sanatçılarımızı tebrik ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Panayırda Fotoğraf sanatçısı Derya Atasever’in “Kadın Doğası” adlı fotoğraf sergisi de ilgi çeken sanat aktivitelerinden birisi oldu. Fotoğraf sergisinin açılışını yapan Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ve eşi Azize Figen Erdinç sergilenen fotoğrafların hikayelerini fotoğraf sanatçısı Derya Atasever’den dinledi.

Panayır alanında herkese hitap eden el ve ev ürünü ürünler sergilenirken, çocuklar da unutulmadı. Çocuklar için panayır alanına belediyemize ait oyun grupları kurularak oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturuldu. Gerek stant açmak için gerekse sanat sergileri için yoğun bir katılımla başlayan panayıra ilk gününde yüzlerce vatandaşımız katılım gösterdi.

Panayır programı, kültür etkinlikleri, sanat sergileri, geleneksel yarışmalarla her hafta birbirinden farklı aktivitelerle devam edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@