'15 Temmuz, Ölümü Öldüren Çanakkale Ruhunun Şahlanışının Simgesi Olmuştur'

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

'15 Temmuz, Ölümü Öldüren Çanakkale Ruhunun Şahlanışının Simgesi Olmuştur'
banner230

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, hain Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz menfur silahlı darbe girişiminin, Türk Milleti’nin sarsılmaz iradesi ile bertaraf edildiğini belirtti. Seçen: “ Hainlere karşı 15 Temmuz’da ölümü öldüren büyük Türk Milleti, Çanakkale Ruhunu halen canlı olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir’ dedi.

Mesajında, Türkiye’nin anayasal düzenle teminat altına alınmış tüm demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığını yok etmeyi hedefleyen hain FETÖ’nün mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünün, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve asil Türk Milletinin evlatlarının devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edildiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen mesajında daha sonra şunları kaydetti: “ 15 Temmuz 2016’da hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları ellerinde şanlı bayrağımız ile meydanlarda, sokaklarda canları pahasına, eşsiz bir destan yazarak durdurmuş ve istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermişlerdir kahraman Türk Milleti, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramamıştır. Onların tankları topları uçakları varsa, sokaklardaki o milyonlarca vatandaşımın sarsılmaz imanları vardı. Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine tüm benliklerini Fethullahçı terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur. Bu nedenle 15 Temmuz, ölümü öldüren Çanakkale ruhunun canlı bir şekilde yaşadığını ortaya koyan milletimizin şahlanışının simgesi haline gelmiştir. Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan kardeşlerimiz kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Onlar, bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Devlet ve millet kenetlenmesini bir kez daha gösterdiler. Türk Milleti olarak tek yürek olduğumuzda, yenilmeyeceğimizi bir kez daha ispatladılar. Bu cennet timsali ülkeyi bize vatan yapan tüm şehitlerimize Allah’ dan rahmet, geride bıraktıkları ailelere Sabr-ı Cemil niyaz ederken, bu uğurda gazi olan kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum.”

YORUM EKLE