Nevşehir Belediyesi tarafından Aziz Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiklerimiz için ise Zafer Duası okutulacak.

Peri Kızı Ayşe Paslanmaz Şereflikoçhisar Festivali Şiir Şöleni’ne Katıldı Peri Kızı Ayşe Paslanmaz Şereflikoçhisar Festivali Şiir Şöleni’ne Katıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de Fırat'ın doğusunda gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda şehit düşen askerlerimiz için Mevlid-i Şerif, Kahraman Mehmetçiklerimiz için ise Nevşehir Belediyesi tarafından Zafer Duası okutulacak. 17 Ekim 2019 Perşembe günü Öğle Namazı öncesinde Alibey Cami’nde gerçekleştirilecek olan programa tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Rasim Arı, “Tarihi boyunca mazlum milletlerin yanında yer alan kahraman milletimiz, içeriden ve dışarıdan kendisine yöneltilen her türlü tehdidi bertaraf edecek, her türlü ihanetin bedelini ödetecek irade ve inanca her zaman sahip olmuş ve olacaktır. Bugün de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Devletimizin ve milletimizin düşmanlarına ve vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize destek olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak ve aziz şehitlerimizi anmak için düzenlediğimiz Mevlid-i Şerif ve Zafer Duası programına tüm hemşehrilerimi davet ediyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.