NEVŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ALTYAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) TARAFINDAN, NAR CADDESİ’NİN GÜÇLÜ BİR ALTYAPIYA KAVUŞMASI AMACIYLA BİR SÜRE ÖNCE BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE İÇME SUYU VE KANALİZASYON HATTI YENİLEME VE YAĞMUR SUYU HATTI YAPIMI TAMAMLANDI.

Nevşehir Belediyesi tarafından Nar Caddesi’nde yürütülen altyapı çalışmaları tamamlandı.

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) tarafından, Nar Caddesi’nin güçlü bir altyapıya kavuşması amacıyla bir süre önce başlatılan çalışmalar çerçevesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı yenileme ve yağmur suyu hattı yapımı tamamlandı. Cadde boyunca 235 metre uzunluğundaki içme suyu hattına yıllar önce döşenen eski pik demir ve asbestli çimento borular yerine basınca dayanıklı ve sağlıklı polietilen borular döşeyen belediye ekipleri ayrıca abone bağlantılarını da yeniledi. 221 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattını da yenileyen belediye ekipleri aşırı yağışlarda su baskınlarının önüne geçebilmek için bölgede ilk kez yağmur suyu hattı oluşturdu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışması ile sağlam bir altyapıya kavuşturulan Nar Caddesi’nde sıcak asfalt dökümü öncesinde son hazırlıklar yapılıyor.

MEDAŞ ekiplerinin elektrik altyapı çalışmalarını tamamlaması ile birlikte zeminde PMT serimine başlayacak olan belediye ekipleri ardından sıcak asfalt serimini gerçekleştirecek.

Gözden kaçırmayın

Gazeteciler Türk gecesinde doyasıya eğlendi Gazeteciler Türk gecesinde doyasıya eğlendi