Biyografi

Biyografi / Öne Çıkanlar

Biyografi / Yeni Eklenenler

Mustafa AÇIKGÖZ
Mustafa AÇIKGÖZ

Ecz. Mustafa Açıkgöz, 1970 yılında Nevşehir merkez ilçeye bağlı Çardak köyünde doğdu. İlk ve orta Eğitimini Ürgüp Merkez Bahçeli köyünde, Lise tahsilini Antalya Özel Lisesinde tamamlandı. 1988 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Üniversite yıllarında 1990 da Tıbbi Bitki Araştırma Merkezi Başkanlığını da yürüttü. 1992 de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tamamlayarak mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında 18 ay yedek subay olarak İstanbul da vatani görevini yerine getirdi. 1993 Yılında Nevşehir Merkezde Serbest Eczacı olarak çalışma hayatına başladı. 22 Yıldır Nevşehir de Eczacı olarak Sağlık sektöründe çalışmaktadır.

Eczacı Mustafa Açıkgöz,Sportif etkinlikler başta olmak üzere toplumsal fayda sağlayan bir çok sosyal projelere de destek olmuş, 2023 Vizyon Türkiye’si adına Gençlerimizi Sağlıklı nesiller yetişmesi için teşvik etmişlerdir.

Siyasi Geçmişi: AK Parti’nin Nevşehir de kurucu üyelerinden biriyim. AK Partinin kuruluşundan bu güne gerek Yerel gerekse Genel seçimlerde bizzat sahaya inerek partim ve davam adına teşkilatıma destek oldum.

2011 Yılı Genel seçimlerinde Ak Parti’den Nevşehir Milletvekilliğine Aday Adayı oldu.

Ayrıca Referandum dönemi ve genel seçimlerde yine Eczanemizi partimizin bir üssü, merkezi olarak kullandım. Köyden kentten gelen hastalarımıza Eczanemizde AK Partimizi ve davamızı gerek sözlü olarak şifayen gerekse broşürlerle anlattık.

Eczacı Mustafa Açıkgöz, Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. 
banner287
banner269

Gelişmelerden Haberdar Olun

@