Tatilciler Kumburnu’na akın etti

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi’nde bulunan Kumburnu Tabiat Parkını Ramazan Bayramı boyunca 42 bin 500 kişi, Seydikemer’de bulunan Saklıkent Kanyonu’nu ise 34 bin 74 kişi ziyaret etti.Bayram tatilini Fethiye ve çevresinde geçiren...

MUĞLA 09.07.2016, 15:30
Tatilciler Kumburnu’na akın etti
banner230
Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi’nde bulunan Kumburnu Tabiat Parkını Ramazan Bayramı boyunca 42 bin 500 kişi, Seydikemer’de bulunan Saklıkent Kanyonu’nu ise 34 bin 74 kişi ziyaret etti.
Bayram tatilini Fethiye ve çevresinde geçiren tatilciler, Ramazan bayramı boyunca turkuaz rengi ve eşsiz güzelliğiyle kendine hayran bırakan Ölüdeniz’e akın etti. Hava sıcaklığının 45 dereyi bulduğu Ölüdeniz’de, Kumburnu Tabiat Parkı’nı ziyaret eden tatilciler, yol boyunca uzun kuyruklar oluşturdu.
Tatillerinin bir bölümünü Kumburnu Tabiat Parkı’nda geçiren misafirler burada bulunan aktivitelerle de bol bol eğlendi. Kumbur’nunda denize giren misafirler adeta keyif yaşarken kimi zamanda denizde bulunan su sporlarıyla eğlencelerine eğlence kattılar.
Ramazan Bayramı boyunca bekledikleri yoğunluğa ulaştıklarını ifade eden Kumburnu Tabiat Parkı İşletme Müdürü Halil Tatlıcı, “Kumburnu Tabiat Parkını Arife günü 8 bin 500 civarında kişi ziyaret etti. Bayramda da günlük 11 bin 500 civarında ziyaretçi girişi oldu. Bayramda büyük bir talep oldu. Bu sadece Kumburnu Tabiat Parkı ve Ölüdeniz için değil, tüm turizm bölgelerinde bu yoğunluk var. Beklediğimiz yoğunluğu bayramda yakaladık” dedi.
Fethiye ve çevresindeki otellerde doluluk oranlarının yüzde 90’ı bulduğunu ve bu doluluğun temmuz ayının sonuna kadar devam edeceğini belirten Tatlıcı, “Umarım eylül sonuna kadar bu doluluk böyle devam eder. Turizmciler olarak Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarındaki açığı Ağustos ve Eylül ayında kapatırız diye ümit ediyoruz” diye konuştu.
SAKLIKENT’İN SOĞUK SULARINDA SERİNLEDİLER
Fethiye’de 45 dereceyi bulan sıcaklardan kaçan tatilciler ise kendilerini 5 derece soğukluktaki Saklıkent’in soğuk sularına attı. Bayram tatili boyunca 34 bin 74 kişinin ziyaret ettiği Saklıkent’te kimi zaman adım atılacak yer kalmadı.
Seydikemer İlçesinde bulunan Saklıkent Kanyonu, yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık 100 metre yüksekliğinde ve 18 kilometre uzunluğundaki, büyük bölümü güneş görmeyen bir kanyona sahip. Gizli cennet olarak nitelendirilen Saklıkent’e, nehir üzerindeki kayalara demir çubuklar çakılarak yapılmış ahşap bir köprüden giriliyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@