Kaymakam Ürkmezer, Vatandaşın Sorunlarını Dinledi

Ortaca Kaymakam Fatih Ürkmezer başkanlığındaki heyet, mahalleleri ziyaret ederek sorunları ve ihtiyaçları dinlendi.Kaymakam Fatih Ürmezer başkanlığında bulunan heyette; Garnizon Komutanı J. Yzb. Haluk Türkoğlu, J. Üstğm. Emre Altan, İlçe...

Kaymakam Ürkmezer, Vatandaşın Sorunlarını Dinledi
banner230
Ortaca Kaymakam Fatih Ürkmezer başkanlığındaki heyet, mahalleleri ziyaret ederek sorunları ve ihtiyaçları dinlendi.
Kaymakam Fatih Ürmezer başkanlığında bulunan heyette; Garnizon Komutanı J. Yzb. Haluk Türkoğlu, J. Üstğm. Emre Altan, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Müftüsü Zekeriya Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Dilek Ersoy’dan kurulu ekip, yapılan program çerçevesinde önce köy olup, Muğla’nın Büyük Şehir olmasından sonra köylerin mahallelere dönüşmesi üzerine; tüm mahalleler ziyaret edildi. Mahalle muhtarlarından bilgi alınmasının sonra vatandaşlarla sohbet edilerek sorunları ve ihtiyaçları dinlendi. Daha sonra mahallelerde bulunan cami ve okul gibi kamu binaları ziyaret edilerek ihtiyaçları yerinde görüldü. Okullarda görev yapan öğretmenler ve eğitim gören öğrenciler sınıflarında ziyaret edilip, yeni eğitim yılında bütün öğrencilere başarılar dilendi. Heyet özellikle Teog sınavına girecek olan 8. Sınıf öğrencilerine başarı dilekleri iletti.
ORTACA MESLEK YÜKSEK OKULU’NA ZİYARET
İlçemiz Kaymakamı Fatih Ürkmezer Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı olan Ortaca Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti. Yüksekokul Müdürü Doç Dr. Önder YILDIRIM ziyarette 2015-2016 yılında Yüksekokulda %94’lük bir doluluk oranına ulaştıklarını belirtti. Kaymakam Fatih Ürkmezer yüksekokulda okuyan 1100 öğrencinin güvenli bir şekilde eğitim almalarının önemine değinirken, yüksekokulun yörenin ve ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik bölümlerinin olduğunu ve bu sebeple de talep gören bir okul olduğunu memnuniyetle gördüğünü belirtti. Yüksekokulda bulunan bölümleri Yüksekokul Müdürü ile birlikte gezen Kaymakam Ürkmezer ders ve uygulama yapan öğrencilerle de sohbet etti.
YORUM EKLE