Akçapınar Ağaçlı Yolda Fayton Keyfi Başladı

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akçapınar mahallesindeki dünyaca ünlü ağaçlı yolda ilk kez fayton seferleri başlatıldı.Tüneli andıran, yerli ve yabancıların uğrak yeri olan yoldaki faytonlar, ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Gökova...

Akçapınar Ağaçlı Yolda Fayton Keyfi Başladı
banner230
Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akçapınar mahallesindeki dünyaca ünlü ağaçlı yolda ilk kez fayton seferleri başlatıldı.
Tüneli andıran, yerli ve yabancıların uğrak yeri olan yoldaki faytonlar, ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Gökova Körfezi kıyısında bulunan Akçapınar’daki ünlü ağaçlı yolda fayton seferleri başlatıldı. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundan bir tüneli andıran yolda yerli ve yabancılar faytonla gezebiliyor.
Okaliptus ağaçlarının 1930’lu yılların sonunda dönemin valisi Recai Güreli tarafından, bataklığın kurutulması için dikildiğini ve sonraki yıllarda cazibe merkezi haline geldiğini belirten Akçapınar Muhtarı Şükrü Arslan, “Koruma altına alına yol zaten bir cazibe merkeziydi. Uzun zamandır burada bir yenilik yapmak istiyorduk, fayton da bunlardan biriydi. Bunu hayata geçirdik. Köye gelen yerli ve yabancılar, 3 kilometre mesafede faytonla gezebiliyorlar. Faytonlar sadece ağaçlı yolda değil istenilirse Akyaka’daki Kadın Azmağı’na da gidiyor” dedi.
Ağaçlı yolun başta fotoğrafçıları ve film yönetmenlerinin uğrak yeri olduğunu hatırlatan Arslan, faytonların ilk günden itibaren yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
YORUM EKLE