Ak Parti Ortaca teşkilatında bayramlaşma

AK Parti Ortaca İlçe Teşkilatındaki bayramlaşmada İl Başkanı Kadem Mete, ‘’Ortaca Belediyesini geri almamız lazım’’ dedi. Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan bayramlaşmaya İl Başkanı Kadem Mete ve İl yönetiminin yanı sıra...

Ak Parti Ortaca teşkilatında bayramlaşma
banner230
AK Parti Ortaca İlçe Teşkilatındaki bayramlaşmada İl Başkanı Kadem Mete, ‘’Ortaca Belediyesini geri almamız lazım’’ dedi. Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan bayramlaşmaya İl Başkanı Kadem Mete ve İl yönetiminin yanı sıra AK Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı ile partililer katıldı.
Ramazan Bayramı münasebeti ile değişik etkinlikler yaptıklarını ifade eden Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı; bayramlaşmaya katılanlara teşekkür ederek "Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu dönemde bu kardeşliğimizi pekiştirmek amacı ile iftar programı düzenledik. İftar programımıza Ortaca halkının ciddi anlamda maddi ve manevi bir katkısı oldu. Kalabalık bir şekilde iftarımıza teşrif ettiler. Teröre karşı birlik ve beraberliğimizi lanse etmek amacı ile düzenlediğimiz iftar programımızda partili, partisiz hiçbir ayrım yapmadan. İstinasız herkesi davet ettik’’ diye konuştu.
‘’Bürokratların iftarımıza katılmasından memnun oldum’’
İftar programına kurum müdürlerinin katılmasını eleştiren CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya’nın sözlerine cevap veren Kırmızı; ‘’Bu konu ile ilgili gazete manşetlerine yansıyan bir eleştiri var. CHP Ortaca İlçe Başkanı sayın Mehmet Sertkaya’nın kamu müdürlerinin baş köşede oturduğuna dair bir beyanatı oldu. Ben doğrusu bu beyanattan memnun oldum. Demek ki, bizim memleketimizde öyle memurlar öyle amirler var ki. Halkla ekmeğini paylaşan, halkla iç içe olan, bundan ayrıca memnun oldum. Keşke kendi partisinin idare ettiği Büyükşehir Belediyesinin de halkla iç içe, halkı tehdit etmeyen, halka silah göstermeyen bürokratları, idarecileri olsaydı’’ ifadelerini kullandı.
‘’Keşke iftar verip davet etselerdi’’
CHP’nin eleştirmekten başka icraatta bulunmadığını söyleyen Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise; "Keşke onlar da iftar yemeği düzenleyerek bizleri davet etselerdi’’ dedi. Muğla’da 4 bin 500 kişinin katıldığı iftara herkesi davet ettiklerini vurgulayan Mete; ‘’Biz iftarlarımızı halka açık yapıyoruz. Halkı temsil eden halka hizmet veren her kurum amiri de bu iftara davetli oluyor. Eğer bir gündem yaratmak istiyorlarsa kendi milletvekillerinin düzenlemiş oldukları raporlara baksınlar. Bizim amacımız toplumda birlik beraberlik duygularını sağlayacak söylemlerde bulunmak. Biz devleti yöneten partinin elemanlarıyız. Bizim böyle bir sorumluluğumuz var’’ şeklinde konuştu.
‘’Algı operasyonu yapılıyor"
Algı operasyonu ile karşı karşıya olduklarını dile getiren İl Başkanı Kadem Mete, "Türkiye güvenli ülke değildir algısını yerleştirmek için dış hatlara saldırı yapıldı. Bilinçli şekilde sadece Türkiye’de değil yaşadığımız coğrafyada Müslümanlara karşı bir operasyon düzenleniyor. Hatırlayın IŞİD’in Türkiye’de yapığı bütün eylemler yabancı misafirlerimize karşı yapıldı. Almanlar, İsrailliler öldürüldü. Paris’te, Brüksel’de bomba patladığında Avrupa parlamentosu Fransa güvenli bir ülke değil dedi mi? Paris’te patlamanın ardından olaylar yaşandı. Eylemler yapıldı. Polis orantısız güç kullandı. Ama Avrupa basını bunu görmemezlikten geldi. Benzer olaylar Türkiye’de olduğu zaman bunu gündeme getiriyorlar" dedi.
‘’Belediyeyi geri almalıyız’’
Kaybettikleri belediyeyi tekrar geri almaları gerektiğini vurgulayan Mete, ‘’Ortaca Belediyesini kaybettik. Ama mutlaka 2019 yerel seçimlerinde geri almalıyız. Kazanamadığımız belediyeleri kazanmamız gerekiyor. Türkiye’nin bir çok yerinde yüzde 80’lere varan oy oranı olan bu partinin, Ege bölgesinde de daha çok oy alması için çalışmamız gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.
Ortacalı teşkilat üyelerine çok büyük görev düştüğünü sözlerine ekleyen Mete, Muğla’daki Ak Partili belediyelere bakıldığı takdirde aradaki farkın anlaşılacağını dile getirdi.
YORUM EKLE