Jandarma Ve Milli Eğitim’den Mersin’de Servis Şoförlerine Eğitim Verilecek

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, okul servisi kullanan şoförlere eğitim vermek amacıyla ‘Eğitici Eğitimi’ seminerine katıldı.Mersin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

Jandarma Ve Milli Eğitim’den Mersin’de Servis Şoförlerine Eğitim Verilecek
banner230
Mersin İl Jandarma Komutanlığı ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, okul servisi kullanan şoförlere eğitim vermek amacıyla ‘Eğitici Eğitimi’ seminerine katıldı.
Mersin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerinin eğitilmesi amacıyla başlatılan “İyi Dersler Şoför Amca” projesi, Mersin’de de başladı. Proje kapsamında İl Jandarma Komutanlığı trafik personeli ile Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin katılımı ile Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası toplantı salonunda Eğitici Eğitimi semineri verildi.
Eğitim alan Mersin Jandarma Trafik personeli ile Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, 2-28 Kasım 2015 tarihleri arasında Mersin il genelinde taşımalı eğitim yapan okul servisi şoförlerine ortak eğitim verecek. Eğitimlerde, öğrencilerin okula getirilmesi ve götürülmesi esnasında uyulması gereken trafik kuralları, çocukların küçük çaplı yaralanmalarında ve bayılma, burun kanaması gibi hallerde yapılacak ilk yardım, çocuklara uygun bir dille hitap şekli ve konuşma tarzı, servis araçlarının “Okul servis Araçları Hizmet Yönetmeliğin”de belirtilen şartlara uygun olması ve sürekli bakımlı bulundurulması konularında servis şoförlerine bilgiler verilecek.
YORUM EKLE