Dünya Şampiyonu Sporcuya Başkan Tarhan’dan Takdir Belgesi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Çin’de Yapılan Weuhan Kentinde Yapılan Liseler Arası Uluslararası Atletizm Karşılaşmalarında 100 Metre Engelli Dalında Dünya Şampiyonu Olan Şevval Ayaz’a Takdir Belgesi Verdi.

Dünya Şampiyonu Sporcuya Başkan Tarhan’dan Takdir Belgesi
banner230
Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Çin’de yapılan Weuhan kentinde yapılan Liseler Arası Uluslararası Atletizm Karşılaşmalarında 100 metre engelli dalında Dünya Şampiyonu olan Şevval Ayaz’a takdir belgesi verdi.
Mezitli’nin Çamlıca Mahallesi’ndeki Mersin Spor Lisesi’nde 9. sınıf öğrencisi olan Şevval Ayaz, 27 Haziran-2 Temmuz 2015 tarihleri arasında Çin’in Weuhan kentinde yapılan Liseler Arası Uluslararası Atletizm Karşılaşmalarında 100 metre engelli dalında dünya birincisi oldu. Şampiyon sporcu, Başkan Tarhan’ı makamında ziyaret ederek, sevincini paylaştı.
Şampiyon sporcuyu kutlayan Başkan Tarhan, Şevval Ayaz’a başarısından dolayı takdir belgesi verdi. Uluslararası bir yarışmada Mezitli’den bir gencin birincilik kazanmasının kendisini çok memnun ettiğini söyleyen Tarhan, "Dünyada hangi spor dalı olursa olsun birinci olmak kolay değil. Çin’de bayrağımızın göndere birinci sırada çekilmesi büyük başarı. Biz de bu gencimizle tanışalım ve kendisine bir takdir belgesi sunalım istedik. Bu arkadaşımız inşallah bundan sonra da Mersin’i, Mezitli’yi temsil eder. Yaşı büyüdükçe de başarıları artar, birincilikleri olur. Kendisini kutluyorum" dedi.
YORUM EKLE