Büyükşehir’den Şoförlere Sertifika

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilere Daha Kaliteli Ve Daha Güvenli Hizmet Veribilme Çalişmalari Çerçevesinde Şoförlere Verdiği, İleri Ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi'nin Ardından Personellerine Eğitim Sertifikası Verdi.

Mersin 27.10.2015, 16:33
Büyükşehir’den Şoförlere Sertifika
banner230
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilere daha kaliteli ve daha güvenli hizmet verebilme çalışmaları çerçevesinde şoförlere verdiği, İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi’nin ardından personellerine eğitim sertifikası verdi.
Sertifika töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yenilenmenin gerekliliğine vurgu yaparak, “Yerinde duran mutlaka geri kalır. Herkes ilerlerken siz geride bu yarışı sürdüremezsiniz. Çünkü bilgi, sistemler, teknoloji ve her şeyden önce ihtiyaçlar değişiyor” dedi.
Engellileri hedef kitlesi içine almadan araç filosu üreten sektörlerin son yıllarda engelli vatandaşların da binebileceği, çevre ve engelli dostu otobüsler ürettiklerinin altını çizen Kocamaz, “Gelişmiş park sistemleri ve sensörleri olmayan araçlara, kamera sistemleri entegre ediliyor. Bu anlamda gelişen teknoloji ve artan risklere hakim olmak, çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini arttırmak, işlerindeki riskleri en aza indirmek ancak alacakları eğitimle mümkündür” diye konuştu.
Kocamaz, göreve geldiklerinde ilk olarak eskimiş, konforunu yitirmiş, sık sık arıza yapan 90 araçlık atıl otobüs filosunu, modernize edilmiş ve yeni nesil, engellilerin erişimine uygun 111 araçlık takviye ile 201 araçlık modern ve güvenli bir filo haline getirerek, Mersin halkının hizmetine sunduklarını belirtti.
Verilen eğitimin içerik itibari ile oldukça geniş kapsamlı, öfke ve stres kontrolünü de kapsayan detaylı bir çalışma olduğunu ifade eden Kocamaz, “İnşallah hep birlikte Mersin’e ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne aidiyet duygusu ve sorumluluk bilinci ile çalışarak bu kenti daha iyi yerlere taşıyacağız. Çünkü bizler aynı kurumda çalışan, aynı yöne bakan, aynı iş felsefesi ile hizmet veren, Mersin’i düşünen, Mersin ve Mersinliye hizmeti ibadet sayan, aynı şeye üzülen, aynı şeye sevinen büyük bir aileyiz” şeklinde konuştu.
Törende ilk olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 47 şoföre sertifikaları verildi. Şoförler, uzman eğitmenler eşliğinde teorik ve uygulamalı olarak verilen güvenli sürüş eğitimine katılarak sertifikalarını aldı.
Sertifika töreninde, Mersin’de hayata geçirilen mobil uygulamaların da tanıtımı yapıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak 05:58
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@