Rte Parkı Çöpten Geçilmiyor

Mardin’de 2013 yılında hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nın hali içler acısı. Bakımsızlıktan ve çöpten geçilmeyen park, vatandaşların tepkisini çekiyor.Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

Rte Parkı Çöpten Geçilmiyor
banner230
Mardin’de 2013 yılında hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nın hali içler acısı. Bakımsızlıktan ve çöpten geçilmeyen park, vatandaşların tepkisini çekiyor.
Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıyan park bakımsızlık ve kontrolsüzlükten dolayı kaderine terk edilmiş durumda. 30 bin metrekare üzerinde inşa edilen parka giden Mardinliler, temizliği ve bakımı yapılmadığı için gittiklerine pişman oluyor.
Çocuklarını çöplüğe dönen parkın içinde oynatmak zorunda kalan Remzi Turan, duruma tepki göstererek, "Mardin’de sadece birkaç tane çocuk parkı var ve bunlara yeteri kadar önem gösterilmiyor. Özelikle Recep Tayyip Erdoğan Parkı’na giden yol çamurdan, parkın içi ise çöplükte geçilmiyor. Bu manzara Mardin’e yakışmıyor. Artuklu Belediyesi bir an önce görevini yaparak buraya bir görevli atamalıdır" dedi.
YORUM EKLE