Öğretmen İlçeye Örnek Oldu

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni Murat Ülkü önderliğinde başlayan ’Sağlık için pedal bas’ etkinliği büyük ilgi görüyor. Öğretmen Murat Ülkü’nün öncülüğünde başlayan etkinlikle vatandaşlar hem bisiklet...

Öğretmen İlçeye Örnek Oldu
banner230
Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni Murat Ülkü önderliğinde başlayan ’Sağlık için pedal bas’ etkinliği büyük ilgi görüyor. Öğretmen Murat Ülkü’nün öncülüğünde başlayan etkinlikle vatandaşlar hem bisiklet sporuna teşvik ediliyor hem de sağlıklı bir yaşama pedal çeviriyorlar.
Sarıgöl Bahadırlar Hüseyin Keşkekoğlu İlköğretim Kurumunda görevli Sosyal Bilgiler Öğretmeni Murat Ülkü tarafından sağlıklı bir toplum ve bisiklet sporunu sevdirmek amacıyla başlatılan ’Sağlık için pedal bas’ çağrısı büyük ilgi gördü. Her hafta pazar günü 60 kilometre, perşembe günleri de ilçe içinde olmak üzere bisiklet binmeye başlayan Sarıgöllüler sağlık için pedal basmaya başladılar.
GENÇLER KAHVEHANE KÖŞELERİNDEN KURTULACAK
Amaçlarının bisiklet sporunu sevdirmek ve sağlıklı yaşam için vatandaşları bisiklet binmeye teşvik etmek olduğunu kaydeden Murat Ülkü, "Pazar günleri bisikletlerle Alaşehir’e gidiyoruz. Alaşehir’de bisikletle dolaştıktan sonra hep birlikte Sarıgöl’e dönüyoruz. Bu turumuz 60 kilometreyi buluyor. Bundan ayrı olarak daha çok katılımla perşembe günleri de ilçe çevresinde bisikletle turlar atmaktayız. Katılımlar her geçen gün giderek artmaktadır. Bisiklet sporu ile sağlıklı yaşamın olduğunu kavratmak istiyoruz. Boş zamanlarımızı bisiklet sporu ile değerlendirerek sağlığımızı korumaktayız. Her kesimden arkadaşlarımız var. Yine bisiklet sporu ile gençlerimizi kahvehane köşelerinden de kurtarmış olacağız." dedi.
KURALLARA UYGUN YOLA ÇIKMAKTAYIZ
Projenin mimarı öğretmen Murat Ülkü, bisiklet binerken trafik kurallarına uygun olarak donanımlı yola çıktıklarını belirterek, "Bisiklet sürücülerimizin başlarında kask muhakkak oluyor. Eşofmanlarımız fosforlu olarak tercih edildi. Yolda ilerlerken öncü bisiklet sürücüsünün ardından trafiğe engel olmadan pedal çevirmekteyiz. Bizler kurallara uygun bisiklet kullanarak çevreye de örnek olmaktayız." diye konuştu.
YORUM EKLE