Kula’da Yaz Kur’an Kursları Başladı

Manisa’nın Kula ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz" sloganıyla düzenlenen yaz Kur’an kursu başladı.Kula’da başlayan yaz Kur’an kursları kapsamında Kurşunlu Camii’nde görev yapan...

Kula’da Yaz Kur’an Kursları Başladı
banner230
Manisa’nın Kula ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz" sloganıyla düzenlenen yaz Kur’an kursu başladı.
Kula’da başlayan yaz Kur’an kursları kapsamında Kurşunlu Camii’nde görev yapan din görevlileri Ali Erdoğan ve Ali Kutluay, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan kitap ve çeşitli materyalleri kurslara katılan öğrencilere ücretsiz dağıttıklarını söyledi. Yaz Kur’an kursuna çocukların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kula İlçe Müftüsü Kamil Kırkız, "Yüzlerce çocuk ve gencimiz Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek, Peygamberimizi daha iyi tanımak, ahlaki değerlerimizi ve temel dini bilgilerimizi öğrenmek için cami ve Kur’an kurslarını süsledi. Yaz Kur’an kursları hakikaten büyük bir imkan. Kurslarımız 9 hafta sürecek. Cami ve Kur’an kurslarında görev yapan tüm din gönüllüsü kardeşlerimiz vazife başında. Camilerimizi açtık ve çocuklarımız ile buluştuk. Velilerimiz çocuklarını iki ay boyunca camilere göndersinler. Ayrıca Çocuklarını kursa gönderen vatandaşlar, kurs görevlileriyle irtibat halinde olmalı ve çocuklarının kursa gidip, gitmediğini takip etmelidir" dedi.
YORUM EKLE