Kırkağaç Gençlik Kampında Kardeşlik İklimi Esiyor

Gençlerin serbest zamanlarını kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa’da düzenlenen gençlik kampı dolu dolu geçti. Farklı illerden gelerek Manisa’nın...

Kırkağaç Gençlik Kampında Kardeşlik İklimi Esiyor
banner230
Gençlerin serbest zamanlarını kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa’da düzenlenen gençlik kampı dolu dolu geçti. Farklı illerden gelerek Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki Şehzadeler Gençlik ve İzcilik Kampı’na katılan genler çeşitli etkinliklerin yanı sıra düzenlenen gezilerle de Manisa’nın tarihini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, gençlik kampında gençlerle bir araya geldi. Düzenlenen iftar programında farklı illerden gelen gençlerle birlikte iftar sofrasında orucunu açan Dr. Savaş Duman, gençlerle yakından ilgilenerek uzun süre sohbet etti. Kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle dolu dolu bir kamp dönemi geçiren öğrencilere sanatçı Orhan Çakmak da bir konser verdi. Orhan Çakmak’ın seslendirdiği ilahiler öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.
BİRİNCİYE UMRE ZİYARETİ
Ayrıca kampta kalan gençler arasında yapılan Ramazan temalı kompozisyon yarışmasında birinci olan Oktay Gürsel, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Umre ziyaretiyle ödüllendirildi.
Programda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü vesilesiyle düzenlediği gençlik kampları, sizleri birleştirmesi, bütünleştirmesi ve kardeşlik dokularınızı kaynaştırması dolayısıyla çok büyük önem arz ediyor. Biz de büyük önem arz eden bu konuya bir nebze katkıda bulunuyorsak ne mutlu bizlere. Sizler mutlak suretle bizim geleceğimiz ve o güçlü Türkiye’nin oluşumundaki o dinamizmi sağlamak zorundasınız. Bu o dinamizmin gitmemesi adına, o dinamizmi canlı tutmak adına da bizler bakanlık ve müdürlük olarak sizlere her türlü desteği vermek zorundayız. Gençlik denince birilerinin aklına sorun geliyor. Aslında gençlik sorun değil arkadaşlar gençlik soru. N harfini düşürdüğümüzde daha çok ön plana çıkan bir gençlik neden soru soran araştıran okuyan ve bunları da kendine görev bilen bir gençlik inovasyon olarak da tabir edilen yenilikçi kendini daima geliştiren ve iyiye yönelten gençlik noktasında sizlerin daha çok çaba harcamanız gerektiğini düşünüyorum. İnşallah kamp süresini de güzel geçirdiğinizi ümit ediyorum. Diyanet İşleri Başkalığımızdan da çok değerli hocalarımız da kamp sürecinde sizlerle değerli gençlerimizle birlikte oldular. Burada mübarek Ramazan ayın maneviyatını birlikte yaşadık. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Yolunuz açık olsun” dedi.
YORUM EKLE