Baybatur’dan milli birlik vurgusu

Türkiye’nin terörü bitirecek güçte ve kararlılıkta olduğunu vurgulayan TBMM Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları Üyesi, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, "Türkiye; hükümetiyle, devletiyle, 78 milyon...

Baybatur’dan milli birlik vurgusu
banner230
Türkiye’nin terörü bitirecek güçte ve kararlılıkta olduğunu vurgulayan TBMM Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları Üyesi, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, "Türkiye; hükümetiyle, devletiyle, 78 milyon insanıyla bu ülkeyi bugüne kadar böldürtmedi, bundan sonra da böldürtmeyecek." dedi.
Saruhanlı, Ahmetli ve Turgutlu’da partilileriyle bayramlaşan Baybatur gündemi değerlendirerek, Türkiye’yi dünyanın ilk on ekonomisi arasına sokmak için 2023 hedeflerine hiç tereddütsüz yürüyeceklerini söyledi.
AK Parti Saruhanlı, Ahmetli ve Turgutlu ilçe teşkilatlarının bayramlaşma törenlerine katılan TBMM Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları Üyesi, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, partililerden yoğun ilgi gördü. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyaretlerde partililerle tek tek kucaklaşan Baybatur, gündemi değerlendirdi.
Türkiye’nin ikinci bir kurtuluş mücadelesi verdiğini belirten Baybatur, ülkemizin büyümesinden ve dünyada söz sahibi güçlü bir aktör haline gelmesinden rahatsızlık duyan 7 düvelin bu defa cephede değil ama maşaları eliyle Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü ve ekonomisini hedef aldığını söyledi.
Doğu ve Güneydoğu’da kalleşçe, haince saldırılara karşı devletin destansı bir mücadele yürüttüğünü vurgulayan Baybatur, “Bölücü örgütün belini kırdık, inşallah bu örgütün kökünü de kazıyacağız. Devletimiz terörü bitirecek güçte ve kararlılıktadır. Türkiye; hükümetiyle, devletiyle, 78 milyon insanıyla bu ülkeyi bugüne kadar böldürtmedi, bundan sonra da böldürtmeyecek" dedi.
Ekonomiye can katacak teşvik
Başbakan Binali Yıldırım’ın bayram öncesi ekonomiye can katacak yeni müjde paketine de değinen Baybatur, hükümetin bundan sonra da vatandaşın hayatını kolaylaştıracak, yaşam standardını yükseltecek buna benzer müjdeleri vermek için çalışacağını ifade etti.
Olumsuzluklara rağmen yüzde 4,8 büyüdük
Türkiye’nin ’Dostlarımızı artırıp, düşmanlarımızı azaltacağız’ politikasının somut sonuçlarının görülmeye başlandığını belirten Baybatur, “Rus ve İsrailli turistlerin Türkiye’de ağırlanması, Rusya’ya sebze ve meyve ihracatının yeniden canlanması, Rusya ve İsrail ile ticaret hacminin genişletilmesi ekonomik hedeflerimize ulaşmada ve ülkemizde refah seviyesini artırmada önemli rol oynayacaktır. İsrail ve Rusya’yla ilişkilerin normalleşmesi, şimdiden iş dünyasının yüzünü güldürmüş durumda. Dünya piyasalarındaki daralmaya ve tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye yüzde 4,8’lik bir büyüme rakamını yakaladı. Atılan bu adımlar sayesinde istikrarlı büyümesini sürdüren Türk ekonomisi, her alanda daha sağlam adımlar atma imkanına kavuşacaktır. Türkiye’yi dünyanın ilk on ekonomisi arasına sokmak için 2023 hedeflerine hiç tereddütsüz yürüyeceğiz.” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE