Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce:

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından korsan servisçilikte mücadele edebilmek ve sahadaki esnafı denetleyebilmek için ‘Korsan Tim’ kurulacağını...

MALATYA 03.07.2016, 12:14
Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce:
banner230
Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından korsan servisçilikte mücadele edebilmek ve sahadaki esnafı denetleyebilmek için ‘Korsan Tim’ kurulacağını söyledi.
Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, geride kalan 2015-2016 eğitim öğretim dönemini minibüsçü ile servisçilerin sorun ve sıkıntıları açısından değerlendirdi. 2015-2016 eğitim öğretim döneminde de okullarda servisçi esnaflarından bağış adı altında para alındığını ileri süren İnce, “Ben buradan okul aile birliklerine ve okul yönetimlerine sesleniyorum, servisçi esnafımızın cebinden ellerinizi çekin, aldığınız paralar haramdır, haksızlıktır ve rüşvettir. Ben bu konunun çözüme kavuşturulması için Milli Eğitim Bakanlığını, Malatya milletvekillerini, Bakan Bülent Tüfenkçi’yi göreve davet ediyorum. Ben bu konuda bizzat İl Milli Eğitim Müdürümüze defalarca müracaat ettim ancak kendisi bize bir çözüm bulamadı. Ben Milli Eğitim Müdürünün o makamı işgal ettiğini düşünüyorum. Biz bu konuda 2 yıldır kendisine çözüm bildiriyoruz fakat kendisi bu konuda hiçbir işlem yapmıyor. Alınan haksız paralar ve rüşvetler hala devam ediyor” diye konuştu.
Minibüsçü ve servisçi esnaflarının sorunlarını çözmek için Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren İnce, “Bu işbirliği kapsamında atılan en büyük adım korsanla mücadele kapsamında olacak. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığınca korsan servisçilik ile mücadele edebilmek ve sahadaki esnafı denetlemek için Korsan Tim kurulacak. Korsanla mücadele çok önemli bir konu, çünkü esnafımızın Malatya’daki en büyük sorunu korsancılık. Bu mücadele şimdiye kadar yetersizdi, yeni düzenlemeyle birlikte inşallah korsancılıkla mücadelemizi arttıracağız. Biz de oda olarak korsanla mücadelemizi bu dönem daha da arttıracağız. Ucu kime dokunursa dokunsun bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Ben buradan duyarlı vatandaşlara ve esnaflara sesleniyorum korsanlara müsaade vermeyin. 155 polis merkezini, odamızı ve belediyeyi arayarak korsan araçları ihbar edin ve bu mücadelede bizlere destek verin” ifadelerini kullandı.
S plakası ile ilgili de konuşan İnce, Büyükşehir Belediyesinin 11 ilçede S plakası tahsisine başladığını aktardı. İnce, "S plakası esnafımızın kendi ilçe sınırları içerisinde taşımacılık yapabilmesi için verilen bir plakadır. Esnaflar S plakası ile kendi ilçe sınırları dışında bir yere taşımacılık yaparsa korsan muamelesi görür. Bu konuda da esnafımızı uyarmış olalım. Ayrıca esnafımızın şu konuda da içi rahat olsun, bizim bin 150 tane S plakamız var ve bu rakamın üstüne çıkma gibi bir durum yok” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@